بیگاری کشیدن آمازون از نوجوانان چینی فاش شد

به گزارش مجله نماشو، خبرنگاران :گزارشی جدید نشان می دهد کارخانه فاکس کان در چین با استخدام نوجوانان و اجبار آنان به شب کاری و اضافه کاری بلندگوهای هوشمند آمازون را فراوری نموده است.

بیگاری کشیدن آمازون از نوجوانان چینی فاش شد

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گاردین، طبق گزارشی جدید صدها نوجوان در کارخانه های چین استخدام شده اند تا بلندگوهای هوشمند آمازون به نام الکسا را بسازند. این روند جنجالی و البته غیر قانونی برای دستیابی به هدف فراوری تعداد مشخصی دستگاه در یک بازه زمانی خاص اجرا شده است.

به نوشته این نشریه مصاحبه با کارگران و اسناد فاش شده از کارخانه فاکس کان (یکی از سرویس دهندگان آمازون) نشان می دهد بسیای از نوجوانان مجبور بوده اند در شب نیز کار نمایند یا ساعاتی اضافه مشغول کار شوند و بلندگوهای هوشمند آمازون را بسازند. این در حالی است که چنین اقداماتی خلاف قوانین کار چین به حساب می آید.

طبق اسناد موجود نوجوانان از مدارس و آکادمی های عالی قسمت های مرکز و جنوب شهر هنگ یانگ به عنوان کارآموز استخدام شدند و معلمان آنها در ازای دریافت مبلغی از کارخانه آنها را همراهی نموده اند. همچنین از معلمان این دانش آموزان خواسته شده تا نوجوانان ناراضی از شرایط کاری را وادار به قبول ساعات اضافه کاری نمایند.

بعضی از این دانش آموزان که بلندگوهای هوشمند الکسا (مجهز به اکو و اکو دات) و دستگاه های کیندل را می سازند، مجبور هستند طی بازه های اوج فراوری بیش از دو ماه در کارخانه کار نمایند. طبق این گزارش ها بیش از هزار دانش آموز 16 تا 18 ساله برای این منظور استخدام شده اند.

طبق قانون کارخانه های چین اجازه دارند دانش آموزان 16 ساله و بالاتر را استخدام نمایند اما آنها نباید در شیفت شب کار نمایند یا اضافه کاری انجام دهند.

فاکس کان اعتراف نموده این دانش آموزان به طور غیر قانونی استخدام شده اند و هم اکنون مشغول انجام اقداماتی برای اصلاح این وضعیت است.

یکی از کارگران 17 ساله این کارخانه ادعا می نماید معلمش در اصل به او وعده داده بود قرار است روزانه 8 ساعت در 5 روز هفته کار کند. اما دانش آموز مذکور اکنون 6 روز در هفته به مدت 10 ساعت در کارخانه کار می نماید. او می گوید: من از اینکه به مدیر خط فراوری بگویم نمی خواهم اضافه کاری کنم، خسته شده ام. اما مدیرم این موضوع را به معلمم اطلاع داده است. معلمم می گوید اگر اضافه کاری نکنم نمی توانم کارآموز فاکس کان شوم و این امر روی فارغ التحصیلی و درخواست بورسیه من در مدرسه تاثیر می گذارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 326

به "بیگاری کشیدن آمازون از نوجوانان چینی فاش شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیگاری کشیدن آمازون از نوجوانان چینی فاش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید