تاکید وادا بر رقابت ایمن در روز جهانی ورزش سالم

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران، آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (ودا) از سال 2014 میلادی 9 آوریل (مطابق با 21 فروردین) را روز جهانی ورزش سالم نامگذاری کرد. در واقع این روز با هدف افزایش آگاهی در میان ورزشکاران و جامعه ورزش نسبت به موضوع حفاظت از ورزش پاک در نظر گرفته شده است.

تاکید وادا بر رقابت ایمن در روز جهانی ورزش سالم

امسال با توجه به شیوع ویروس کووید-19 و تاثیر آن بر مردم سراسر دنیا، وادا تصمیم دارد از این فرصت استفاده نموده و از جامعه دنیای مبارزه با دوپینگ و تمام ورزشکاران در راستای حفاظت از ورزش پاک دعوت نماید تا با تهیه پیغامی پیرامون موضوع ورزش ایمن در روز دنیای بازی سالم در سال2020 و با تمرکز بر اقدامات انجام شده یا در حال اجرا برای مهار و جلوگیری از گسترش ویروس کرونا اتحاد و همبستگی دنیا ورزش را نشان دهد.

بر همین اساس وادا از همه ورزشکاران، سازمان های ملی و بین المللی مبارزه با دوپینگ، فدراسیون های ورزشی، میزبان های رویدادهای عظیم و دیگر همراهان دعوت نموده تا پیغامی مانند صحبت های ویتولد بنکا رئیس وادا را در صفحات اجتماعی خود به اشتراک گذاشته و در کمپین 9 آوریل مشارکت نمایند و از این طریق دلایل تعهد به بازی ایمن در روز دنیای بازی سالم در سال2020 را بیان نمایند.

در امسال ما نه تنها به مبارزه با دوپینگ بلکه به مبارزه با کووید 19 پرداخته ایم و اقدامات مبارزه با دوپینگ و زندگی روزانه خود را مطابق با شرایط فعلی پیش می بریم و پس از نابودی این ویروس و پشت سر گذاشتن این شرایط با همه انرژی همچون گذشته به سیستم مبارزه با دوپینگ باز می گردیم.

به این منظور ورزشکاران و سازمان های ذی نفع می توانند پیغام خود را به شکل عکس (با در دست داشتن کاغذ در فرمت مشخص شده) و یا ویدئو و نیز با استفاده از GIF های مربوطه به اینستاگرام، ارسال نمایند. همچنین شرکت نمایندگان می توانند مشابه این برگه را ترجمه، و با زبان خود روی آن بنویسند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3836

به "تاکید وادا بر رقابت ایمن در روز جهانی ورزش سالم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید وادا بر رقابت ایمن در روز جهانی ورزش سالم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید