تجهیزات وارداتی ICT باید فرآیند دریافت تایید نمونه را طی نمایند

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، تصمیم گیری در مورد مسائل تأیید نمونه تجهیزات ارتباطی و فناوری اطلاعات با حضور مسئولان حوزه ارتباطات برگزار گردید.

تجهیزات وارداتی ICT باید فرآیند دریافت تایید نمونه را طی نمایند

در پی بازدید عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پژوهشگاه ICT و دستور وی در مورد آنالیز موضوع تأیید نمونه محصولات وارداتی ICT و حمایت از فراوریات داخل در این حوزه، جلسه ای به میزبانی معاونت فناوری وزارت ارتباطات تشکیل شد.

در این جلسه نمایندگان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، سازمان فناوری اطلاعات ایران و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری نیز حضور داشتند.

در ابتدای جلسه وحید یزدانیان رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گزارشی در مورد آزمایشگاه های تأیید نمونه این پژوهشگاه ارائه کرد.

سپس با حضور نمایندگان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و سازمان فناوری اطلاعات ایران ابعاد مسئله مورد آنالیز نهاده شد.

در نهایت مقرر شد همه محصولات حساس ICT که وارد کشور می گردد، حتماً فرایند تأیید نمونه را با توجه به نگاه ما می توانیم با استفاده از توانمندی های آزمایشگاه های داخلی طی نمایند.

بعلاوه مقرر شد زنجیره فراوری محصولات تا استفاده نماینده نهایی، در مراحل مختلف فرآیند تأیید نمونه داشته باشند.

در بخش دیگری از مصوبات این جلسه ضمن تاکید بر استمرار این جلسات، مقرر شد از ظرفیت های قانونی موجود استفاده گردد و در صورت لزوم در مورد اصلاح قوانین نیز اقدام گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2226

به "تجهیزات وارداتی ICT باید فرآیند دریافت تایید نمونه را طی نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجهیزات وارداتی ICT باید فرآیند دریافت تایید نمونه را طی نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید