تخصیص750 هزار میلیارد ریال تسهیلات به کسب و کار های کرونازده

به گزارش مجله نماشو، رئیس کل بانک مرکزی در جمع مدیران عامل بانک ها و موسسات اعتباری بر مشارکت فعال بانک ها در طرح ارائه تسهیلات به کسب و کار های آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا تاکید کرد.

تخصیص750 هزار میلیارد ریال تسهیلات به کسب و کار های کرونازده

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، عبدالناصر همتی صبح امروز در دیدار با مدیران عامل بانک ها ضمن قدردانی از زحمات کارکنان شبکه بانکی کشور و با گرامی داشت یاد جان باختگان شبکه بانکی در این مدت، به تشریح ساز و کار اجرایی مصوبه ستاد مالی دولت در مورد اعطای 750 هزار میلیارد ریال تسهیلات با نرخ 12 درصد به واحد ها و کسب و کار های آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا پرداخت.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه مشاغل مشمول این مصوبه در ستاد مالی دولت و با همکاری نظام بانکی مشخص و دستورالعمل مربوط به شبکه بانکی ابلاغ خواهد شد، افزود: طبق مصوبه ستاد مالی دولت این تسهیلات به واحد های آسیب دیده که اشتغال خود را حفظ کرده اند پرداخت خواهد شد.

همتی گفت: بازپرداخت اقساط این تسهیلات، دو ساله است و برای شروع بازپرداخت اقساط، تنفس چند ماهه در نظر گرفته خواهد شد.

وی تاکید کرد: نرخ سود 12 درصدی این تسهیلات منطقی و بر اساس بررسی های کارشناسی است و هر نرخی کمتر از این با توجه به بار مالی آن برای نظام بانکی امکان پذیر نیست.

همتی افزود: نرخ بهره حقیقی در کشورمان حتی در حد 18 درصد نرخ سود اسمی بانک ها و با توجه به نرخ تورم سالانه منفی می باشد و قطعا با نرخ 12 درصد نرخ بهره حقیقی بسیار منفی تر خواهد بود و لذا کمک مناسبی به مشاغل آسیب دیده است.

مدیران عامل بانک ها نیز ضمن ارایه پیشنهادات و نظرات خود در این خصوص بر حمایت حداکثری بانک ها از این طرح تاکید و اعلام کردند، نظام بانکی کشور تمام توان خود را برای پشتیبانی از اقشار آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا به کار خواهند گرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3854

به "تخصیص750 هزار میلیارد ریال تسهیلات به کسب و کار های کرونازده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخصیص750 هزار میلیارد ریال تسهیلات به کسب و کار های کرونازده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید