ترامپ بالاخره تسلیم مجلس نمایندگان آمریکا شد

به گزارش مجله نماشو، جماران نوشت: رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا خاتمه موافقت کرد که سخنرانی سالانۀ خود را که قرار بود در کنگرۀ آمریکا ایراد گردد، تا زمان خاتمه یافتن تعطیلی دستگاه های دولتی به تعویق بیندازد.

ترامپ بالاخره تسلیم مجلس نمایندگان آمریکا شد

به نقل از یورونیوز،دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا سرانجام موافقت کرد که سخنرانی سالانۀ خود را که قرار بود در کنگرۀ آمریکا ایراد گردد، تا زمان سرانجام یافتن تعطیلی دستگاه های دولتی به تعویق بیندازد.

این تصمیم در پاسخ به درخواست نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گرفته شد. پلوسی در نامه ای خطاب به او هشدار داده بود که تا زمان سرانجام نیافتن تعطیلی دولت، مجلس نمایندگان قطعنامۀ لازم برای صدور اجازۀ ایراد این سخنرانی را منتشر نخواهد کرد.

در واکنش، آقای ترامپ عصر چهارشنبه در پیامی توییتری نوشت: به دنبال محل جایگزینی برای سخنرانی خود نیستم زیرا هیچ مکان دیگری وجود ندارد که بتوان آن را از لحاظ تاریخی، سنتی و اهمیت با مجلس نمایندگان مقایسه کرد. منتظر خواهم ماند تا در آینده ای نزدیک این سخنرانی ارزشمند را ایراد کنم.

تعطیلی موقت بخشی از دستگاههای دولتی آمریکا که از 22 دسامبر شروع شده و اصطلاحا shutdown نامیده می گردد، نتیجۀ عدم توافق کنگره و رئیس جمهوری آمریکا بر سر بودجۀ این کشور و به ویژه پرداخت هزینۀ 5.7 میلیارد دلاری ساخت دیوار مرزی میان ایالات متحده و مکزیک است.

یک روز پیش از این میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوریخواه در سنای آمریکا خاطرنشان کرد که به زودی طرح دموکراتها برای خروج از این بن بست سیاسی پیش آمده، به رای گذاشته خواهد شد. انتظار می رود با چراغ سبز آقای مک کانل به این طرح، سرانجام به طولانی ترین تعطیلی دولت در تاریخ آمریکا سرانجام داده گردد.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 خرداد 1398 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 198

به "ترامپ بالاخره تسلیم مجلس نمایندگان آمریکا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ بالاخره تسلیم مجلس نمایندگان آمریکا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید