رایزنی نخست وزیر عراق با هیأتی بلندپایه آمریکایی درباره خروج نیرو های رزمی

به گزارش مجله نماشو، نخست وزیر عراق در دیدار با یک هیأت بلندپایه آمریکایی درباره موضوعات مختلفی از جمله خروج نیرو های رزمی از خاک عراق گفتگو کرد.

رایزنی نخست وزیر عراق با هیأتی بلندپایه آمریکایی درباره خروج نیرو های رزمی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق، امروز (سه شنبه)، با هیأتی بلندپایه از آمریکا به ریاست برت مک گرگ هماهنگ کننده کاخ سفید در امور خاورمیانه و شمال آفریقا دیدار و گفتگو کرد.

خبرگزاری عراقی ناس به نقل از دفتر نخست وزیری عراق در این خصوص گزارش داد که درک شولت مشاور وزارت امور خارجه آمریکا، جویی هد دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک و همچنین دانا استرول معاون دستیار وزیر دفاع آمریکا در امور خاورمیانه در این هیأت حضور داشته اند.

طبق بیانیه دفتر نخست وزیری عراق، در این دیدار، هماهنگی و همکاری مشترک در زمینه های مختلف مورد بررسی قرار گرفته و بر فعال سازی نتایج گفت و گوی راهبردی میان عراق و آمریکا به ویژه در ارتباط با خروج نیرو های رزمی از عراق و همچنین توسعه همکاری در زمینه های اقتصادی، فرهنگی وتجاری تأکید شده است.

در ادامه بیانیه مذکور همچنین آمده است که دو طرف، موضوع همکاری در زمینه بهداشتی، مبارزه با ویروس کرونا، کمک برای حمایت از برخی مراکز بهداشتی عراق مورد بحث و بررسی قرار داده اند.

دور جدیدی از گفتگو های راهبردی میان بغداد و واشنگتن در تاریخ 11 ژوئن سال 2020 (22 خرداد سال گذشته) در دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا، به صورت ویدیو کنفرانسی برگزار گشت و دو طرف در خصوص موضوعات مختلفی به ویژه خروج نیرو های نظامی آمریکایی از عراق گفتگو کردند.

در مرحله سوم گفتگو های راهبردی، طبق اعلام بغداد، دو طرف درباره خروج نیرو های رزمی بیگانه از خاک عراق توافق کرده اند.

احمد الصحاف سخنگوی وزارت امور خارجه عراق در این خصوص اعلام کرده بود: حضور نیرو های آمریکایی پس از این گفتگو به دادن مشاوره و آموزش محدود خواهد شد و نیرو های خارجی بر اساس یک جدول زمانی تعیین خارج از عراق مستقر خواهند شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3040

به "رایزنی نخست وزیر عراق با هیأتی بلندپایه آمریکایی درباره خروج نیرو های رزمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی نخست وزیر عراق با هیأتی بلندپایه آمریکایی درباره خروج نیرو های رزمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید