تشویق سرمایه گذاری مردم در بورس برای بهبود درآمد

به گزارش مجله نماشو، رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: سعی داریم مردم را به پس انداز و سرمایه گذاری در بورس برای بهبود درآمد تشویق کنیم.

تشویق سرمایه گذاری مردم در بورس برای بهبود درآمد

به گزارش گروه مالی خبرگزاری خبرنگاران، علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی سازی در مصاحبه با شبکه خبر با اشاره به واگذاری شرکت های دولتی به روش ETF، گفت: در روش های قبلی سهام را یا به صورت تدریجی ر اساس قیمت تابلو بورس می فروختیم یا به صورت بلوک مدیریتی واگذار می کردیم اما در این روش دنبال این هستیم که بر اساس اهداف اصل 44 قانون اساسی مالکیت در سطح عموم مردم به منظور تأمین عدالت اجتماعی را گسترش دهیم و مردم را به پس انداز و سرمایه گذاری برای بهبود درآمد تشویق کنیم.

وی ادامه داد: در روش ETF صندوق هایی از شرکت های مختلف وجود دارد و هر فرد می تواند با پس انداز دو میلیون تومان در این صندوق ها سرمایه گذاری کند بنابراین یک خانواده 4 نفره می تواند 8 میلیون تومان واحد بخرد.

رئیس سازمان خصوصی سازی درباره انتخاب بورس ها برای هر صندوق گفت: در این روش سعی کردیم که بهترین بورس های روی تابلو را انتخاب کنیم که مردم خیالشان از بابت سوددهی آن ها راحت باشد. مادر صندوق ها از یک شرکت نگذاشتیم بلکه مجموعه ای از شرکت مختلف را گذاشتیم که نتیجه جمعی آن به نفع مردم باشد.

وی با اشاره به تخفیف این سهام برای مردم گفت: برای مردم تخفیف 20 درصدی در نظر گرفته شده است ضمن این تخفیف، مبلغ سهام میانگین ارزش در ماه گذشته از زمان صدور آگهی محاسبه می گردد و این هم خود نوع تخفیف دیگری است.

صالح در زمینه ارزش هر واحد صندوق گفت: ارزش هر واحد این صندوق ده هزار تومان است و هر فرد نهایتاً دو میلیون تومان می تواند واحد بخرد.

وی ادامه داد: اساسنامه و امیدنامه اولین صندوق را به زودی در کدال منتشر می گردد و مردم می توانند با علم به آن تصمیم به پذیره نویسی نمایند.

صالح در پاسخ به این سؤال که آیا برای پذیره نویسی احتیاجی به کد بورسی است یا خیر گفت: در گام اول برای اینکه ممکن است بعضی افراد کد بورسی نداشته باشند برای عدم تضییع حقوق افرادی که کد بورسی ندارند از همه با کد ملی منحصربه فرد پذیره نویسی می گردد و افراد می توانند با همان کد ملی و بدون احتیاج به مراجعه حضوری وارد سامانه صندوق مورد نظر شوند و 2 میلیون تومان را ثبت سفارش نمایند و این فرصت داده می گردد که تا زمان تشکیل بلوک صندوق کد بورسی گرفته گردد.

وی در سرانجام خاطر نشان کرد: با این روش علاوه بر یاری به مردم این ماهیگیری را یاد داده ایم که به وسیله بازار سرمایه، دارایی خود را پس انداز نمایند.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3785

به "تشویق سرمایه گذاری مردم در بورس برای بهبود درآمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشویق سرمایه گذاری مردم در بورس برای بهبود درآمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید