تغییرات برنامه های بین المللی دانشگاه علامه طباطبایی اعلام شد

به گزارش مجله نماشو، معاونت پژوهشی دانشگاه علامه طباطبائی، با توجه به شیوع ویروس کرونا، تغییرات بوجود آمده در فعالیت های بین المللی دانشگاه را در قالب اطلاعیه ای برای اعضای هیات علمی این دانشگاه خاطرنشان کرد.

تغییرات برنامه های بین المللی دانشگاه علامه طباطبایی اعلام شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از دانشگاه علامه طباطبایی ، معاونت پژوهشی دانشگاه علامه طباطبائی، با توجه به شیوع ویروس کرونا، تغییرات بوجود آمده در فعالیت های بین المللی دانشگاه را در قالب اطلاعیه ای برای اعضای هیات علمی این دانشگاه اظهار داشت.

در این اطلاعیه آمده است: برنامه های اعزام استادان و دانشجویان به همایش ها، کارگاه ها، دوره های دانش افزایی و فرصت های مطالعاتی، المپیادها و دوره های مشترک به دیگر کشورها، با توجه به کاهش امکان انجام سفرهای هوایی و تعطیلی اغلب نهادهای علمی و دانشگاهی در دنیا، اگرچه منعی ندارد، عملا به تعویق افتاده است. با این همه، پیشنهاد می گردد اعضای هیات علمی و دانشجویان گرامی همچنان با ارایه چکیده و اصل مقالات خود به دبیرخانه همایش های معتبر بین المللی و ثبت نام در برنامه های آموزشی و دوره های دانش افزایی در کشورهای گوناگون، فرصت خود را برای استفاده از این برنامه ها در آینده حفظ نمایند. همچنین در صورت شرکت در همایش ها یا دوره های آموزشی معتبر بین المللی به صورت مجازی، که به تایید گروه و دانشکده مربوطه برسد، هزینه ثبت نام در این برنامه ها مطابق شیوه نامه های مربوطه پرداخت خواهد شد.

براساس این گزارش ، برگزاری همایش ها، کارگاه ها و دوره های تدریس با حضور استادان برجسته بین المللی در ترم جاری به صورت آنلاین انجام خواهد شد از طرفی از اعضای هیات علمی درخواست می گردد با ارایه ابتکارهای نوین، راه های تعامل و همکاری با متخصصان و دانشمندان رشته های گوناگون را با استفاده از تکنولوژی های نوین فراهم آورند. تشویق دانشجویان به بهره گیری از استادان مشاور یا راهنما از دیگر کشورها نیز می تواند زمینه افزایش تولیدات علمی مشترک بین المللی را فراهم آورد. گواهینامه برگزاری کارگاه از سوی معاونت پژوهشی و گواهی تدریس در کلاس درس از سوی معاونت آموزشی به استادان خارجی مهمان در هر یک از این برنامه ها تقدیم خواهد شد. همچنین اعضای هیات علمی برگزارنماینده این برنامه ها می توانند از امتیازات مربوطه در دریافت پژوهانه و تکمیل فرم های ترفیع و ارتقا بهره مند شوند. تشکیل کلاس های آنلاین در اغلب دانشگاه های دنیا این فرصت را فراهم نموده است تا استادان ایرانی نیز به صورت آنلاین به تدریس دروس گوناگون و یا ایراد سخنرانی یا برگزاری کارگاه در دانشگاه ها و موسسات علمی در دیگر کشورها بپردازند.

گفتنی است ، انجام پژوهش های مشترک بین المللی هم اکنون مهم ترین اولویت برنامه های بین المللی دانشگاه است و بودجه اختصاص یافته به فعالیت های بین المللی دانشگاه در سال 1399 بیش از همه پشتیبان انجام همکاری با نهادها و سازمان های بین المللی و یا نگارش پژوهش های مشترک با اعضای هیات علمی در دانشگاه های گوناگون دنیا و انتشار این پژوهش ها در قالب کتاب و مقاله است فهرست دانشگاه های طرف تفاهم برای انجام پژوهش های مشترک در صفحه مدیریت همکاری های علمی بین المللی در سایت دانشگاه وجود دارد همچنین روال ارایه طرح نامه های انجام پژوهش مشترک، مطابق شیوه نامه پژوهش های مشترک بین المللی است. از طرفی با توجه به برگزاری بیش از ده کارگاه آموزشی برای آشنایی با فرصت های پژوهشی در قالب برنامه های علمی اتحادیه اروپایی، از اساتید دعوت می گردد تا نسبت به نگارش و تکمیل طرح نامه های خود برای ثبت نام در این برنامه ها در سال 2021 از هم اکنون اقدام نمایند این موضوع در حالی است که مشارکت در کلان پروژه های بین المللی برای حل مسائل دنیا امروز و ارایه راهکارهایی از سوی استادان بزرگترین دانشگاه علوم انسانی و اجتماعی در ایران، می تواند از ارزش علمی و انسانی چشمگیری برخوردار باشد.

گفتنی است ، نظر به اهمیت به روزرسانی کارنامه علمی اعضای محترم هیات علمی در سایت دانشگاه و استفاده از آن در معرفی خود در برنامه های علمی بین المللی، پیشنهاد می گردد استادان محترم نسبت به تکمیل رزومه علمی خود به دو زبان فارسی و انگلیسی در سامانه پژوهشی دانشگاه اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3725

به "تغییرات برنامه های بین المللی دانشگاه علامه طباطبایی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییرات برنامه های بین المللی دانشگاه علامه طباطبایی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید