تلاش دولت برای رونق اقتصادی با مشارکت بورس

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و دارایی در گفتگو با برنامه رهیافت رادیو اقتصاد با اشاره به حواشی های بسیار و بی اساس در خصوص کسری بودجه و برداشت دولت از بانک مرکزی اظهار کرد: دولت در 6 ماهه نخست سال حتی یک ریال به بانک مرکزی وابستگی نداشت.

تلاش دولت برای رونق اقتصادی با مشارکت بورس

وی افزود: از اقدامات مهم دولت برای جایگزینی تامین اقتصادی می توان به صرفه جویی هزینه ها، عرضه دارایی های دولتی بصورت فراگیر، فروش اوراق و نیز وصول اقتصادیات اشاره کرد.

دژپسند از تلاش دولت برای رونق اقتصادی با مشارکت بازار سرمایه خبر داد.

وزیر اقتصاد اشاعه فرهنگ مصرف و تولید داخلی را از راهکارهای مقابله با فشارهای تحریم های دشمنان دانست و گفت: در حال حاضر استعمارگران از طرق مختلف همچون بستن مبادی ارز خارجی، صدور کالا و خدمات و محدود کردن عملکرد فعالان تجارت خارجی سعی بر فشار حداکثری بر مردم و کشور را دارند که می توان با مصرف تولیدات داخلی مانند ایستادگی و مقاومت زمان جنگ این حلقه را بشکنیم.

دژپسند صادرکنندگان و فعالان بخش خصوصی را به مثابه بازیگران اصلی دفاع اقتصاد دانست و افزود: امروزه دشمن با بهره گیری از ابزارهای پلیدانه تمام مبادلات ما را مورد هدف قرار داده و امید است که با همیاری بخش خصوصی و با صادرات غیرنفتی بتوانیم ارزهای حاصل از صادرات بیشتری را برای کشور تامین کنیم.

وی با اشاره به ایستادگی ملت در 8 سال جنگ تحمیلی و نیز جنگ اقتصادی کنونی اظهار کرد: مردم با همدلی و عزم ملی در برابر تمام توطئه های استعمارگران ایستاده اند.

دژپسند در سرانجام گفت: مقاومت مردم ایران درسی به دشمنان انقلاب بود که این انقلاب سرنگون نمی شود و به اهداف پلید خود نخواهند رسید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3517

به "تلاش دولت برای رونق اقتصادی با مشارکت بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش دولت برای رونق اقتصادی با مشارکت بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید