توسعه الگوریتم مبتنی بر هوش مصنوعی

به گزارش مجله نماشو، محققان و پزشکان دانشگاه علم و سلامت اورگن ایالات متحده روشی مبتنی بر هوش مصنوعی توسعه داده اند که به بیماران مبتلا به دیابت نوع یک برای کنترل میزان گلوکز کمک می کند.

توسعه الگوریتم مبتنی بر هوش مصنوعی

افرادی که به دیابت نوع یک مبتلا هستند توانایی تولید انسولین کافی را ندارند و به همین دلیل مجبور به استفاده روزانه انسولین از طریق پمپ یا تزریق هستند.

به گفته محققان الگوریتم های توسعه داده شده، بر اساس شبیه سازی های ریاضی توصیه هایی را ارائه می کنند که بسیار نزدیک به توصیه های متخصصان غدد است. این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که افراد مبتلا به دیابت معمولا هر 3 تا 6 ماه یکبار به متخصص مراجعه می کنند و در طول این مدت ممکن است به دلیل کاهش یا افزایش بیش از حد گلوکز با عواقب خطرناکی روبرو شوند.

به گزارش مدیکال اکسپرس داده های مورد نیاز برای الگوریتم توسعه داده شده توسط محققان بر اساس اطلاعات سیستم های پایش دائمی گلوکز و نیز قلم های بی سیم انسولین تنظیم شده است. به گفته محققان، پیشنهادهای الگوریتم در کنار اپلیکیشن گوشی های موبایل DailyDose در 67.9 درصد موارد با نسخه های پزشکان همخوانی دارد. پزشکان همچنین اعلام کرده اند که 99 درصد از توصیه های الگوریتم مورد بحث برای بیماران مورد آزمایش ایمن بوده اند.

پژوهش اخیر شامل نظارت 4 هفته ای بر 16 فرد مبتلا به دیابت نوع یک بوده و مشخص کرده که از این طریق می توان به کاهش مشکل کمبود قند خون کمک کرد. مشکل کاهش قند خود حتی می تواند منجر به کما یا مرگ بیماران شود.

موتور الگوریتم مورد بحث در همکاری محققان مرکز بهداشت دیابت دانشگاه علم و سلامت اورگن با آزمایشگاه هوش مصنوعی برای سیستم های پزشکی توسعه یافته است. به گفته نویسنده ارشد این پژوهش، تا به امروز الگوریتم های دیگری نیز با کاربرد مشابه توسعه یافته اند اما تعداد اندکی از آنها بر مطالعات بالینی مبتنی بوده اند و علاوه بر این در بیشتر پژوهش های دیگر، نتایج به دست آمده از الگوریتم ها با توصیه های پزشکان مقایسه نشده است.

محققان در سال های آینده قصد دارند آزمایش های بین 8 تا 12 هفته ای را انجام دهند و نتایج DailyDose را با دیگر استراتژی های درمان مبتنی بر انسولین (از جمله ارسال اتوماتیک انسولین) مقایسه کنند.

منبع : دیجیاتو

منبع: آی تابناک
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 23 مرداد 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1133

به "توسعه الگوریتم مبتنی بر هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه الگوریتم مبتنی بر هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید