توسعه عسلویه یکی از افتخارات بی سابقه کشور است

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران، سورنا ستاری امروز در مراسم گرامیداشت روز ملی پژوهش در شرکت ملی نفت ایران با اشاره به اینکه توسعه عسلویه یکی از مظلومیت های صنعت نفت است، اضافه نمود: در 20 سال اخیر عسلویه از یک بیابان به تمدن صنعتی بزرگی در حاشیه دریا تبدیل شده است و عظمت بزرگی است. کاری که در عسلویه اجرا شده یکی از افتخارات بی سابقه کشور است.

توسعه عسلویه یکی از افتخارات بی سابقه کشور است

ستاری ادامه داد: با اینکه در عرصه پژوهش سرمایه گذاری های خوبی می گردد، اما به همان میزان نتوانسته ایم به فراوری محصول برسیم.

وی تاکید نمود: سالیان سال ساختار نفت این نبود که از فراوری داخل استفاده کند و همین ساختار اجازه نمی دهد فراوریکننده داخلی محصول خود را عرضه کند. در واقع اگر یک شرکت دانش بنیان بخواهد محصول خود را در مناقصه ها عرضه کند باید استانداردهایی را اخذ کند که به علت تحریم ها و انحصارات امکان آن وجود ندارد و برای برطرف این مشکل سازمان استاندارد بیاید گواهی تطابق استاندارد را به این شرکت های داخلی بدهد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به اینکه شرکت ملی گاز زاییده انقلاب است، بیان داشت: ما اول انقلاب فراوری گاز چندانی نداشتیم ولی اکنون سومین فراوری کننده گاز دنیا هستیم و این مهم در شرایط تحریم رخ داده است.

ستاری با اشاره به مصرف بالای گاز در کشور تاکید نمود: باید شرکت های دانش بنیان در زمینه بهینه سازی مصرف وارد عمل شوند.

وی با تأکید بر اینکه پیش احتیاج پیشرفت مسائل فرهنگی است، گفت: ایران مشکل نیروی انسانی ندارد، بلکه پل های ارتباطی به درستی شکل نگرفته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 بهمن 1400 بروزرسانی: 23 بهمن 1400 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2018

به "توسعه عسلویه یکی از افتخارات بی سابقه کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه عسلویه یکی از افتخارات بی سابقه کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید