توهین بی سابقه آمریکا به اتحادیه اروپا به دلیل همکاری با ایران

به گزارش مجله نماشو، جان بولتون - مشاور امنیت ملی آمریکا - در توهینی بی سابقه گفت اروپا ضعیف تر از آن است که بتواند کانال مالی با ایران ایجاد کند و آن ها بیش از آن که عمل نمایند حرف می زنند.

توهین بی سابقه آمریکا به اتحادیه اروپا به دلیل همکاری با ایران

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیویورک تایمز، دولت ترامپ در نشست ضدایرانی نیویورک بار دیگر به متحدان اروپایی خود هشدار داد که شرکت ها و کشورهایی که به رابطه اقتصادی خود با ایران ادامه دهند را به سختی تنبیه خواهد نمود. جان بولتون که از سخنرانان این همایش بود گفت: اجازه نمی دهیم تحریم هایمان توسط اروپا یا هر کس دیگری دور زده گردد.

بسیاری از کشورهای اروپایی نظیر آلمان، انگلیس و فرانسه بر تمایل خود به حفظ روابط اقتصادی با ایران تاکید نموده اند. اتحادیه اروپا نیز قانونی تصویب نموده که به موجب آن شرکت های اروپایی از تبعیت از قوانین آمریکا منع گردیده اند. بولتون در بخش دیگری از سخنان خود گفت که آمریکا در اعمال تحریم هایش هیچ ملاحظه ای نخواهد داشت و اروپا در ایجاد کانال مالی با ایران ناکام خواهد شد.

مایک پمپئو- وزیر خارجه آمریکا - نیز گفت که از شنیدن خبر تعهد اتحادیه اروپا به ایجاد کانال بانکی و مالی برای حفظ روابط با ایران، عمیقا ناامید و آزرده گردیده است.

اتحادیه اروپا بارها و بارها بر پایبندی خود به برجام تاکید نموده و آن را برای امنیت اروپا حیاتی دانسته است. تنها راه ممکن برای اروپایی ها این است که به ایران امکان بهره گیری از مزایای اقتصادی برجام داده گردد تا این کشور را به تداوم انجام تعهداتش تشویق کند، مساله ای که جز با دور زدن تحریم های آمریکا ممکن نخواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2649

به "توهین بی سابقه آمریکا به اتحادیه اروپا به دلیل همکاری با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توهین بی سابقه آمریکا به اتحادیه اروپا به دلیل همکاری با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید