جوانسازی و زیباسازی صورت

به گزارش مجله نماشو، خبرنگاران: با گذشت زمان و پیشرفت علوم پزشکی و سلامت، مفهوم زیبایی، از تغییرات موقتی صورت و بدن، به سمت تغییرات دائمی پیش رفته است. این روز ها انواع عمل های زیبایی، سیستم های مدرن پزشکی، دارو ها و محصولات جوان کننده در بازار وجود دارد که می تواند به عنوان راه حلی برای جوانسازی و زیباسازی صورت و بدن انسان استفاده گردد.

جوانسازی و زیباسازی صورت

صورت به عنوان مرکز زیبایی انسان، با گذر زمان ممکن است دچار تغییرات و مسائلی گردد که تنها با دخالت کارشناسان حرفه ای زیبایی و پزشکان بهبود پیدا می نماید. با این حال تنوع راه های جوانسازی آن قدر زیاد است که ممکن است انتخاب بهترین روش، سخت و گیج نماینده باشد. ما در خبرنگاران نگاهی خواهیم داشت به بهترین راه های جوانسازی و زیباسازی صورت، تا بتوانیم اطلاعات لازم را پیش از هر تغییر عظیم و دائمی، در اختیار شما قرار دهیم.

پیشگیری

یکی از ساده ترین و مؤثرترین راه های مقابله با پیری دست و صورت، اعمال روش های پیشگیرانه است که می تواند زمان شروع مسائل را تا چندین سال عقب بیندازد. در واقع با رعایت چندین راه چاره ساده شما می توانید با بسیاری از تغییر های ناخوشایند روبرو نشوید.

مهم ترین مسائه در پیشگیری از پیری زودرس صورت، مصرف آب کافی و ویتامین های طبیعی است. این عمل ساده در طول سال های جوانی و میان سالی، از افتادگی، ترک و چین خوردن پوست صورت جلوگیری می نماید. با آنالیز کشور هایی مثل کره جنوبی و ژاپن متوجه خواهید شد که مصرف مواد گیاهی، دریایی و آب سالم، می تواند تأثیرات بسیار مهمی در زیبایی پوست ما و فرزندانمان داشته باشد. مصرف میوه و سبزیجات تازه، ماهی، نان گندم و دیگر مواد غذایی سالم مثل روغن زیتون، از ساده ترین راه های زیباسازی صورت به حساب می آید.

استفاده از مواد آرایشی سالم، شستشوی شبانه پوست صورت و شستشوی لوازم آرایشی که با صورت ارتباط مستقیم دارند، از مواردی است که می تواند فرایند پیری صورت را به تعویق بیندازد. در نظر داشته باشید که کارشناسان تغذیه، بهترین اشخاصی هستند که می توانند در زمینه پیشگیری از پیری زودرس و زیباسازی صورت، هدایت های لازم را در اختیار شما قرار دهند.

تکنیک های آرایشی

چند سالی هست که تکنیک های آرایشی خاص و موقتی در بین کاربران اینترنتی مشهور شده و در سایت های مختلف منتشر می گردد. این تکنیک ها اغلب با روش های ساده آرایشی، سعی به پوشاندن مسائل کوچک و عظیم صورت دارند.

موضوعی که باید در استفاده از این روش محدود در نظر گرفت، هزینه زمانی، جانی و اقتصادی تحمیل شده به اشخاص است. این روش در بلندمدت، از تمامی روش های درمانی و ترمیمی گران تر خواهد بود و البته اثری موقتی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. علاوه بر این استفاده از مواد آرایشی نامرغوب نیز به مسئله ای عظیم برای علاقه مندان به این روش تبدیل شده است.

ماسک های طبیعی

بسیاری از مواد غذایی طبیعی می توانند به راهی ساده و ارزان قیمت برای بهبود پوست و جوانسازی صورت تبدیل شوند. این مواد غذایی به راحتی در دسترس ما قراردارند و البته هزینه ای ناچیز را در مقایسه با محصولات آرایشی گران قیمت، به ما تحمیل می نمایند.

خیار، پوست خیار، گوجه، عسل، ماست طبیعی و گلاب از جمله مواد طبیعی و سالمی هستند که می توانند به عنوان ماسک زیبایی و جوان نماینده، استفاده شوند. این مواد را می توانید صورت مستقیم یا با استفاده از گاز و دستمال کاغذی روی صورت بگذارید. زمان و نوع ماده، بستگی به سلیقه و نوع پوست صورت دارد. در نظر داشته باشید که برای جلوگیری از حساسیت های احتاقتصادی، بهتر است پیش از مصرف این مواد، مقداری از آن را روی قسمتی از پوست صورت آزمایش کنید.

دارو های جوانسازی

یکی از خصوصیات اصلی مواد آرایشی جوان نماینده و پوشاننده صورت، موقتی بودن آن است. این روش کم وبیش پر هزینه می تواند در بازه های زمانی کوتاه، سودمند باشد، اما به عنوان یک راه چاره درمانی طولانی مدت، کاربرد خاصی ندارد. این موضوع را در نظر بگیرید که بسیاری از مواد آرایشی، خود از عوامل پیری زودرس و تغییرات ظاهری ناخوشایند به حساب می آیند.

با پیشرفت علم پزشکی، دارو های جوان نماینده به بازار ایران روانه شده اند. دارو های جوانسازی ایرانی و خارجی زیادی در بازار موجود هستند که می توانند در موارد نه چندان شدید، راه چارهی کم هزینه و کم خطر محسوب شوند. با این حال سودجویی اشخاص باعث شده تا در توانایی این دارو ها اغراق گردد.

امکان معرفی بسیاری از دارو هایی زیبایی در این مقاله وجود دارد، اما خرید و نحوه مصرف دارو ها باید زیر نظر پزشک انجام گردد. درصورتی که مسائل پوستی و زیبایی صورت شما، در حد متوسط واقع شده است، بهتر است با یک پزشک متخصص زیبایی در زمینه تجویز دارو های هماهنگ با شرایط خود، مشورت کنید. مصرف خودسرانه دارو های جوان نماینده و زیبایی، می تواند خطراتی جبران ناپذیر را به شما وارد کند.

درمان با لیزر، نور و رادیو فرکانسی صورت

استفاده از نور درمانی، لیزر و رادیو فرکانسی در صورت انسان، می تواند ساخت و ترشح کلاژن را تا سطح بسیار زیادی افزایش دهد. کلاژن پروتئینی است که در تمامی بدن انسان از جمله عضلات، استخوان ها، پوست و مو وجود دارد. کمبود این ماده تأثیر مستقیم در افتادگی صورت، چین وچروک و دیگر مسائل پوست و مو دارد.

آر اف (رادیو فرکانسی) یک روش مدرن و ساده برای افزایش سطح کلاژن و بهبود قابلیت ارتجاعی پوست صورت به حساب می آید. این روش بسیار کم خطر می تواند نرمی و صافی پوست شما را به صورت ملموس، بهبود ببخشد. درصورتی که افتادگی صورت و چین وچروک پوست در حد متوسط باشد، این روش یکی از بهترین روش های پیشنهادی برای درمان و بهبود شرایط مذکور است.

قبل از درمان رادیو فرکانسی، برای احساس بهتر بیمار، از پماد های خنک نماینده استفاده می گردد. با حرکت دستگاه شما ممکن است یک احساس بسیار ناچیز در پوست خود داشته باشید. هرچند این احساس آن قدر ضعیف است که می توان آر اف را یکی از کم خطرترین روش های درمانی پوست صورت دانست.

در این روش با توجه به فراوری گرما در اعماق پوست، بافت های پوستی نیز ترمیم می شوند. گرمای فراوریشده توسط دستگاه به صورت کنترل شده اعمال می گردد و تا به امروز مشکل خاصی را برای مراجعین به وجود نیاورده است. درمان معمولاً 10 تا 60 دقیقه زمان می برد و بر اساس تجویز، احتیاج به تکرار دارد.

در نظر داشته باشید که این روش درمانی، در کنار لیزر و لایه برداری، یک روش مؤثر برای بیمارانی است که از سطح متوسطی از افتادگی و چروک برخوردارند. تشخیص سطح و احتیاج به استفاده از روش های مختلف با نظر مستقیم پزشک انجام می گردد.

لایه برداری پوست صورت

درصورتی که درمان با لیزر و امواج رادیویی، شما را می ترساند، یکی از ساده ترین راه های بهبود شرایط، جوانسازی و زیباسازی پوست صورت، استفاده از روش های شیمیایی لایه برداری است. در این روش کارشناس زیبایی یا پزشک، با استفاده از موادی خاص و اغلب اسیدی، لایه بیرونی و مرده پوست را از صورت جدا می نمایند.

لایه برداری تکنیک های مختلفی دارد. با نظر شما و مشاوره پزشک متخصص پوست و زیبایی، راه چاره مناسب برای پوست شما انتخاب می گردد تا میزان لایه برداری در سطح کنترل شده و مورد تأیید شما قرار داشته باشد.

این روش یک راه چاره ساده و کم خطر برای بهبود شرایط پوست صورت است. یکی از مسائل معمول لایه به ردای، حساسیت به مواد و دارو های استفاده شده است که ممکن است تا چند روز، پوست صورت شما را درگیر کند. در اغلب موارد این مسائل زودگذر هستند و مشکل خاصی را نیز برای مراجعه نماینده ایجاد نمی نمایند.

تزریق بوتاکس، کلاژن، چربی و اسید

تزریق مواد مختلف به پوست ممکن است در نگاه اول، ترسناک باشد. بااین حال اگر این تزریق در مراکز درمانی قانونی و زیر نظر پزشک انجام گردد، میزان خطر تا حد بسیار زیادی پایین می آید.

بوتاکس یک پروتئین خالص و طبیعی است که در جامعه پزشکی سابقه ای 20 ساله دارد. تزریق بوتاکس معمولاً خطری برای دیگر اعضای بدن ندارد و تنها به ناحیه مورد عمل محدود می گردد. این تزریق بدون احتیاج به بی هوشی انجام می گردد و میزان مسائل پس از تزریق بسیار ناچیز است.

با آنالیز 20 ساله تزریقات زیر پوستی، خطر چندانی برای مراجعه نمایندگان مشاهده نشده است. بااین حال این موضوع را باید در نظر داشته باشید که بدن انسان ها با هم تفاوت های زیادی دارد و عکس العمل هر انسان به مواد مختلف، ناشناخته است.

جراحی

جراحی را می توان آخرین راه درمانی برای زیباسازی صورت دانست. جراحی های پوست صورت، بینی، لب و فک در سال های اخیر به محبوبیت زیادی بین جوانان ایرانی رسیده است. موضوعی که شاید بیشتر از اینکه به حل مسائل زیبایی مرتبط باشد، به تنوع طلبی جوانان ارتباط دارد.

این روش در صورت وجود مسائل عمده و شدید در چهره فرد، می تواند روشی کارآمد و کم و بیش کم خطر باشد. هرچند این موضوع باید در نظر گرفته گردد که هر نوع جراحی عمومی، ممکن است جان انسان را به خطر بیندازد. مراجعه به پزشکان معتمد و درمان در مراکز درمانی معتبر، ساده ترین راه برای کاهش خطرات جراحی زیبایی صورت است.

جراحی های زیبایی به صورت کلی به دو دسته تغییردهنده و ترمیم نماینده تقسیم می شوند. در بیشتر موارد، جراحی های ترمیمی به بهبود شرایط پوست صورت و افتادگی پلک ها محدود می گردد. تغییرات نیز به صورت عمده در بینی، گونه و فک اعمال می گردد.

این موضوع را در نظر داشته باشید که تشخیص بهترین راه درمانی شما با نظر مستقیم پزشک و البته تصمیم نهایی شما صورت می پذیرد. به طورکلی هرگونه روش ساده تر و کم خطر می تواند به عنوان گزینه شروعین در نظر گرفته گردد. هرچند در موارد شدید، راهی جز درمان توسط عمل جراحی باقی نمی ماند.

منبع: برترین ها
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3674

به "جوانسازی و زیباسازی صورت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوانسازی و زیباسازی صورت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید