جولان دادن کرونا میان ستاره های سینما، خبری از نظارت نیست!

به گزارش مجله نماشو، با خبرهایی که از مبتلا شدن برخی چهره های سینما به کرونا منتشر شده است، باید پرسید آیا در این روزهایی که محدودیت های شغلی در تهران برقرار شده و حتی بر تعطیلی پایتخت و چند کلانشهر دیگر تاکید می شود، نظارتی بر پروژه های تصویری در حال تولید وجود دارد؟

جولان دادن کرونا میان ستاره های سینما، خبری از نظارت نیست!

به گزارش خبرنگاران، اسفند سال گذشته همزمان با شیوع گسترده کرونا در ایران که با تولید سریال های نوروزی و چند فیلم سینمایی همراه بود، ستادی در خانه سینما تشکیل شد تا بر شرایط سلامت اعضای خانه سینما و شاغل در این گروه ها نظارتی داشته باشد و بسیاری از این پروژه ها در همان روزهای موج اول کرونا تعطیل شدند، اما بعدها فعالیت این ستاد به دلیل اختلاف هایی که پیش آمد متوقف شد.

در روزهای تعطیلی بعضی مشاغل در بهار امسال اجازه فیلمبرداری به بعضی پروژه ها به صورت مشروط و با تاکید بر رعایت پروتکل ها با هماهنگی سازمان سینمایی داده شد و بعد هم دیگر تعطیلی ها تمام شد و هر کس بنا به شرایط کار خود را پیش گرفت.

در این چند ماه بارها خبرهایی از مبتلا شدن بازیگران و اهالی سینما به کوید 19 رسانه ای شد که البته خیلی از آن ها مشغول کار نبودند اما در روزهای گذشته که موج سوم کرونا را خیلی شدیدتر با آمار مبتلایان و فوتی های بیشتر پشت سر می گذاریم، خبر بیمار شدن کسانی به گوش می رسد که سر فیلمبرداری بوده یا پروژه هایشان همچنان در حال فعالیت است.

محمدرضا گلزار و نوید محمدزاده بازیگرانی هستند که خودشان در فاصله چند ساعت از هم اعلام کرده اند که به کرونا مبتلا شده اند و اگرچه مشخص نیست هنگام فیلمبرداری دچار این بیماری شده اند یا خیر، اما به هر حال این سوال مطرح است که شرایط همکاران این بازیگران و نیز گروه های دیگری که مشغول تولید هستند، چگونه است؟ چقدر پروتکل های بهداشتی در این پروژه ها رعایت می شود و آیا حداقل محدودیتی برای رفت و آمد عوامل وجود دارد؟

نکته مهم در این باره این است که مشخص نیست آیا اصلا دستگاه یا صنفی در این زمینه مسئول است؟ پیگیری خبرنگاران از سازمان سینمایی به نتیحه نرسیده ولی پرس و جو از صنف تهیه کننده ها نشان می دهد که ستاد ویژه ای مثل گذشته یا مسئول مشخصی وجود ندارد و فقط به تهیه کننده ها توصیه می شود که با حضور پزشک به شدت بر رعایت پروتکل ها دقت شود چرا که بیمار شدن حتی یک نفر در گروه به کل یک پروژه و سلامتی بقیه می تواند آسیب بزند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3472

به "جولان دادن کرونا میان ستاره های سینما، خبری از نظارت نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جولان دادن کرونا میان ستاره های سینما، خبری از نظارت نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید