حملات به سولار ویندز آسیبی به مراتب جدی تر از آن چه انتظار می رفت داشته است

به گزارش مجله نماشو، شرکت مایکروسافت و سناتورهای آژانس فدرال آمریکا باور دارند حملات به سولار ویندز آسیبی به مراتب جدی تر از آن چه انتظار می رفت داشته است.

حملات به سولار ویندز آسیبی به مراتب جدی تر از آن چه انتظار می رفت داشته است

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران،هک کردن سیستم های شرکت سولار ویندز از سوی روسیه تمامی سازمان های امنیتی و دولتی آمریکا را هدف قرار داد. طی این حمله سایبری بیش از 250 آژانس فدرال و شرکت های خاص آسیب دیدند و اطلاعات آن ها به دست هکرها افتاد.

شرکت مایکروسافت که یکی از قربانیان این حملات به حساب می آید طی بیانیه رسمی خود گفت که هکرها توانسته اند به سیستم مدیریتی شرکت سولار ویندز دست پیدا نمایند و به این نحو به داده های زیر مجموعه های دیگر دسترسی داشته باشند. هکرها طی فعالیت های خود لایه های تغذیه نماینده شرکت های مختلف را پیدا نموده اند و از آن جا تمامی سازمان ها را تحت نظر قرار داده اند. آنالیز های جدید همچنین نشان می دهد که کد های امنیتی اولیه که برای جلوگیری از ایجاد دسترسی های جدید نوشته شده بودند به هنگام حمله هکرها واکنشی نشان نداده اند و این افراد توانسته اند پیش از ورود کد های امنیتی را غیر فعال نمایند.

به نظر می آید که تمرکز آمریکا برای جلوگیری از هک شدن سیستم های انتخاباتی تمرکز این کشور را از روی آژانس های فدرال و شرکت های دیگر برداشته و این امر باعث شده هکر ها بتوانند حمله ای فوق حرفه ای صورت دهند. به عقیده مسئولان مایکروسافت این حملات بسیار بدتر از آن چیزی است که در ابتدا به نظر آمد و هکرها به داده هایی فراتر از کد های سولار ویندز دسترسی پیدا کردند.

امنیت داده های کاربران در مایکروسافت

مایکروسافت باری دیگر گفت که همچنان نشانه ای از دسترسی هکرها به داده کاربران پیدا ننموده است و خوشبختانه اطلاعات شخصی کاربران این شرکت فاش نشده است. این مجموعه همچنین گفت که از سیستم امنیتی مایکروسافت به شرکت های دیگر آسیبی وارد نشده و دسترسی جدیدی شکل نگرفته است. لازم به ذکر است؛ همانند مسئولان شرکت مایکروسافت سناتور آمریکایی سازمان امنیت سایبری آمریکا به نام مارک وارنر گفته که این حملات بسیار بد تر از آن چیزی بوده که در ابتدا متوجه آن شده اند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 بهمن 1399 بروزرسانی: 22 بهمن 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1492

به "حملات به سولار ویندز آسیبی به مراتب جدی تر از آن چه انتظار می رفت داشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حملات به سولار ویندز آسیبی به مراتب جدی تر از آن چه انتظار می رفت داشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید