خبرنگاران آمار بیکاری ناشی از کرونا در آمریکا به 22 میلیون نفر رسید

به گزارش مجله نماشو، تهران- خبرنگاران- شمار افرادی که در چهار هفته اخیر در آمریکا به دلیل تعطیلی های ناشی از شیوع کرونا اعلام بیکاری نموده اند به 22 میلیون نفر رسید.

خبرنگاران آمار بیکاری ناشی از کرونا در آمریکا به 22 میلیون نفر رسید

شبکه خبری سی ان ان بامداد آدینه گزارش کرد با تداوم تعطیلی کسب وکارها در میانه شیوع کرونا در آمریکا بحران شغلی بی امان همچنان مردم را مجبور به اعلام بیکاری می نماید.

براساس آمارهای وزارت کار آمریکا، هفته گذشته نیز 5 میلیون و 200 هزار نفر دیگر اعلام بیکاری کردند که آمار کل را به حدود 22 میلیون نفر، معادل 13.5 درصد نیروی کار، از 14 مارس به این سو رساند.

به گفته سی ان ان، از سال 1967 که وزارت کار آمریکا آمار بیکاری را ثبت نموده، این کشور در چهار هفته گذشته بالاترین آمار ثبت بیکاری و بیشترین رشد بیکاری را شاهد بوده است و بیم آن می رود که اداره های بیکاری در ایالت ها از کنترل این موج بیکاری ناتوان بمانند.

همچنین این نگرانی در آمریکا وجود داد که صندوق های ذخیره بیکاری در ایالت های آمریکا از اعتبار خالی شده و توان پرداخت حقوق بیکاری به افراد را در هفته های آینده نداشته باشند.

انتظار می رود آمار رسمی بیکاری در آمریکا که از رکورد تاریخی 3.5 درصد در ماه فوریه (بهمن-اسفند 98) به 4.4 درصد در ماه مارس (اسفند-فروردین) افزایش یافت، در این ماه دو رقمی شده و رکورد بالاترین بیکاری را ثبت کند.

یک کارشناس مالی به سی ان ان گفت که نرخ بیکاری در آمریکا در ماه جاری به حدود 15 درصد خواهد رسید که بالاترین میزان پس از جنگ جهانی دوم به شمار می رود.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا که در اوایل شیوع کرونا در این کشور به خاطر کوچک جلوه دادن آن به شدت تحت انتقاد بود، با افزایش چشمگیر مبتلایان و مرگ ومیر ناشی از این ویروس مجبور به انجام اقدامات جدی و تعطیلی بسیاری از فعالیت های مالی شد.

کنگره آمریکا تا به امروز بیش از 2 تریلیون دلار بودجه برای مقابله با تاثیرات مالی شیوع کرونا تصویب نموده، اما بودجه یاری به کسب وکارهای کوچک به دلیل اختلاف ترامپ با کنگره معلق مانده است.

با گذشت چند هفته از تعطیلی و فاصله گذاری اجتماعی، ترامپ میخواهد هرچه سریعتر فعالیت های مالی کشور از سر گرفته گردد که این سرعت نیز انتقاد سیاستمداران و کارشناسان را برانگیخته است.

سازمان جهانی بهداشت درباره برطرف زودهنگام محدودیت های اعمال شده برای مقابله با شیوع کرونا هشدار داده و گفته است که این اقدام ممکن است به آغاز موج دوم کووید19 منجر گردد.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده در ایالات متحده تا این ساعت، 662 هزار و 45 نفر مبتلا به کووید-19 شناسایی شده اند و تعداد 29 هزار نفر هم جان خود را از دست داده اند.

کارشناسان بهداشتی آمریکا پیش بینی نموده بودند در صورت تداوم این ویروس احتمال جان باختن بیش از 100 هزار نفر وجود دارد اما اکنون ترامپ راضی است که این احتمال محقق نخواهد شد و نزدیک به 60 هزار نفر خواهد بود.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3800

به "خبرنگاران آمار بیکاری ناشی از کرونا در آمریکا به 22 میلیون نفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آمار بیکاری ناشی از کرونا در آمریکا به 22 میلیون نفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید