خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت: مسئله ای در آمار ایران درباره کرونا نمی بینیم

به گزارش مجله نماشو، تهران- خبرنگاران- مدیر کل سازمان جهانی بهداشت گفت که این سازمان سازوکارهای مشخصی برای آنالیز حقایق دارد و از این طریق مسئله ای در آمارهای ایران درخصوص کرونا نمی بیند.

خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت: مسئله ای در آمار ایران درباره کرونا نمی بینیم

تدروس آدهانوم مدیر کل سازمان جهانی بهداشت در گفت وگو با شبکه خبری سی ان بی سی گفت که این سازمان شواهدی مبنی بر اشکال در آمار ارایه شده از سوی ایران پیرامون مبتلایان و قربانیان کرونا مشاهده ننموده است.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا از تفاوت آمار رسمی ایران با آنچه بعضی رسانه ها اعلام می نمایند نگران نیست، گفت: گزارش هایی در رسانه ها هست، اما اینجا سازمان جهانی بهداشت است و همانطورکه می دانید یک سازمان فنی است و باید واقعیت ها را آنالیز کند. ما چیزهایی را که خبرنگاران می گویند، تکرار نمی کنیم... ما سازوکار خود را داریم و از این طریق چنین چیزی را مشاهده ننموده ایم.

بعضی رسانه های فارسی زبان خارجی در آمار رسمی ارایه شده از سوی وزارت بهداشت ایران تشکیک نموده و شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در ایران را بسیار بیشتر از آمار رسمی دانسته اند.

کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت آدینه شب در خصوص ادعای 210 جان باخته ناشی از ابتلا به کرونا به خبرنگاران گفت: ادعای شبکه بی بی سی فارسی بی ربط است و باز هم به کاهدان زده است.

وی اضافه کرد: کرونا برای مردم جهان رنج و بیماری است، ولی برای این شبکه های ماهواره ای و همتایانشان در شبکه سعودی و آلبانی، نان آور شده و مطامع پست سیاسی را در اضطراب و نگرانی ملت ها جست وجو می نمایند و از این راه متاسفانه ارتزاق می نمایند.

وی ادامه داد: حتی تعداد افرادی که در همین بازه زمانی از سندرم های حاد تنفسی فوت نموده اند هم شاید به این عدد نرسد. در نتیجه این ادعا کاملا کذب است و البته عامدانه تنظیم شده و حتی بر خلاف رویه مرسوم رسانه های حرفه ای به هیچ منبعی هم اشاره نشده و کاملا هدفدار است و هدفی جز ایجاد رعب و هراس در میان مردم ایران ندارد.

جهانپور گفت: اطلاع رسانی شفاف و دقیق ایران در موضوع کرونا در حالی که اغلب کشورها یا توان شناسایی و ثبت داده ها در این سطح را ندارند یا آمار را به دلایل سیاسی و مالی کتمان می نمایند، بسیاری را گرفتار نموده است. اطلاعات ارائه شده توسط بی بی سی در این مقطع کاملا کذب است. چنانکه همه آنچه در هفته های گذشته در این موضوع جعل شد، بی پایه بودن آن معین شد و این موضوع نیز چنین است.

وی اظهار کرد: از نگاه ما در نظام سلامت، کرونا یک معضل سلامت و یک موضوع انسانی است و بنای پیوند زدن آن با سیاست را نداریم. قطار سلامت را بر خلاف بدخواهان این ملت، هرگز به لکوموتیو سیاست و حاشیه های آن پیوند نخواهیم زد.

آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور یکهزار و 501 نفر است و 66 نفر فوت نموده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3916

به "خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت: مسئله ای در آمار ایران درباره کرونا نمی بینیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت: مسئله ای در آمار ایران درباره کرونا نمی بینیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید