خبرنگاران سفیر سابق ریاض درواشنگتن ملکی در انگلیس را به پادشاه بحرین فروخت

به گزارش مجله نماشو، تهران - خبرنگاران - خبرگزاری بلومبرگ فاش ساخت، بندر بن سلطان بن عبدالعزیز سفیر سابق عربستان در آمریکا به تازگی ملکی واقع در انگلیس را به ارزش بیش از یکصدمیلیون دلار به پادشاه بحرین فروخته است.

خبرنگاران سفیر سابق ریاض درواشنگتن ملکی در انگلیس را به پادشاه بحرین فروخت

به گزارش روز آدینه خبرنگاران، بلومبرگ با این افشاسازی که بنا بر اسناد آژانس های املاک در انگلیس به دست آمده، نوشت: بندر بن سلطان سفیر سابق عربستان در آمریکا، املاکی را در گلیپتون پارک (Glympton Park) واقع در منطقه کاتسوولدز (Cotswolds) در جنوب غربی انگلیس به پادشاه و ولیعهد بحرین در ماه فوریه گذشته فروخته است.

بلومبرگ اضافه کرد: به گفته افراد مطلع ، ارزش این معامله بیش از 120 میلیون پوند برابر با 165میلیون دلار بوده است.

این خبرگزاری آمریکایی گزارش داد: با آنالیز اسنادی که از سوی آژانس املاک گلیپتون انتشار یافت و مورد آنالیز نهاده شد، معین شد که نام صاحب این املاک تغییر نموده است، اکنون این املاک در مالکیت حمد بن عیسی ال خلیفه پادشاه بحرین و سلمان بن حمد بن عیسی آل خلیفه ولیعهد بحرین قرار گرفته است.

بلومبرگ اضافه کرد: این معامله حاکی از روابط بسیار نزدیک ریاض و منامه دارد، بحرینی که بعنوان یک کشور جزیره نشین به شدت برای تامین امنیت خود به عربستان سعودی متکی است.

این رسانه آمریکایی ادامه داد: این املاک که درحقیقت پارکی برای آهو و گوزن ها بوده؛ دارای چند ساختمان، ازجمله یک ساختمان اصلی که بنای آن به قرن هجدهم میلادی باز می شود، یک کلیسا و یک محوطه وسیع مشجر است.

این خبرگزاری آمریکایی نوشت: نماینده بند بن سلطان از دادن شرح در باره این خرید و فروش امتناع ورزیده و نمایندگان پادشاهی بحرین نیز حاضر به پاسخ دادن در این مورد نشدند.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3107

به "خبرنگاران سفیر سابق ریاض درواشنگتن ملکی در انگلیس را به پادشاه بحرین فروخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سفیر سابق ریاض درواشنگتن ملکی در انگلیس را به پادشاه بحرین فروخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید