خودرو های دوگانه سوز بازار ایران را بشناسید

به گزارش مجله نماشو، وب سایت گجت نیوز - حسین مرادی: در حال حاضر تقاضا برای خرید خودرو های دوگانه سوز به دلیل افزایش قیمت بنزین بیشتر شده است. از این رو قصد داریم شما را با بعضی از ماشین های دوگانه سوز بازار خودرو کشور آشنا کنیم.

خودرو های دوگانه سوز بازار ایران را بشناسید

با اجرای طرح سهمیه بندی بنزین شاهد افزایش شدید قیمت بنزین بوده ایم که همین موضوع بسیاری از مردم را به سمت خرید خودرو های گازسوز یا گازسوز کردن خودرو ترغیب نموده است تا بتوانند هزینه های مربوط به خرید سوخت وسیله نقلیه خود را کاهش دهند. در همین رابطه قصد داریم در این مقاله شما را با بعضی از خودرو های دوگانه سوز بازار خودرو کشور آشنا کنیم.

آشنایی با خودرو های دوگانه سوز بازار ایران

وانت آریسان دوگانه سوز

شرکت ایران خودرو مدتی است که خودرو آریسان دوگانه سوز را به بازار کشور عرضه می نماید و به همین مشتریان می توانند این خودرو را به صورت صفر کیلومتر یا کارنموده خریداری نمایند. این وانت از یک موتور پایه گازسوز 1700 سی سی OHVG II با استاندارد آلایندگی یورو 4 برخوردار است.

قدرت فراوری شده از این موتور توسط گیربکس 5 دنده دستی به چرخ های عقب انتقال پیدا می نماید. موتور وانت آریسان دوگانه سوز در حالت بنزین سوز قدرتی معادل 56 اسب بخار و گشتاور 140 نیوتن متر فراوری می نماید. همچنین در حالت گازسوز قدرتی برابر با 73 اسب بخار و گشتاور 128 نیوتن متر را ارائه می دهد.

پراید 131 دوگانه سوز

مشتریان خودرو پراید 131 دوگانه سوز می توانند در حال حاضر مدل های کارنموده آن را خریداری نمایند. این محصول سایپا دارای یک موتور پایه گازسوز 1323 سی سی با آلایندگی یورو 4 است که قدرت فراوری شده خود را به یاری گیربکس 5 دنده دستی به چرخ های جلو انتقال می دهد. این موتور در حالت بنزین سوز دارای قدرتی برابر با 71 اسب بخار و گشتاور 108 نیوتن متر است. همچنین در حالت گازسوز قدرتی برابر 63 اسب بخار و گشتاوری حدود 103 نیوتن متر ارائه می دهد.

پراید 132 دوگانه سوز

در حال حاضر متقاضیان می توانند پراید 132 گازسوز را در مدل های کارنموده در بازار تهیه نمایند. این محصول سایپا به یک موتور پایه گازسوز 1323 سی سی با استاندارند آلایندگی یورو 4 تجهیز شده است که یک گیربکس 5 دنده دستی وظیفه انتقال نیرو به چرخ های جلو را بر عهده دارد. قدرت موتور این خودرو در حالت بنزینی 71 اسب بخار و گشتاور آن 132 نیوتن متر است. در حالت گازسوز قدرت آن 65 اسب بخار و گشتاور آن 106 نیوتن متر خواهد بود.

سمند ال ایکس EF7 دوگانه سوز

مشتریان می توانند خودرو سمند ال ایکس EF7 دوگانه سوز را هم به صورت صفر کیلومتر و هم به صورت کارنموده در بازار خودرو کشور خریداری نمایند. این خودرو به یک موتور پایه گازسوز 1645 سی سی با استاندارد آلایندگی یورو 4 مجهز شده است که گیربکس 5 دنده دستی قدرت فراوریی از موتور را به چرخ های جلو انتقال می دهد. این موتور در حالت بنزین سوز دارای قدرتی برابر با 113 اسب بخار و گشتاور 155 نیوتن متر است. در حالت گازسوز نیز قدرتی برابر با 100 اسب بخار و گشتاور 136 نیوتن متر را ارائه می دهد.

پژو پارس دوگانه سوز

این خودرو در حال حاضر به صورت مدل های صفر کیلومتر و کارنموده در بازار یافت می گردد. شرکت ایران خودرو برای پژو پارس دوگانه سوز یک موتور پایه گازسوز 1761 سی سی با استاندارد آلایندگی یورو 4 در نظر گرفته است. گیربکس 5 دنده دستی نیز وظیفه انتقال نیرو به چرخ های جلو را بر عهده دارد. قدرت این خودرو در حالت بنزینی حدود 100 اسب بخار و گشتاور آن 153 نیوتن متر است. این خودرو در حالت گازسوز از قدرت 83 اسب بخار و گشتاور 135 نیوتن متر بهره می برد.

تیبا دوگانه سوز

شرکت سایپا خودرو تیبا دوگانه سوز را در مدل های صفر کیلومتر به بازار عرضه می نماید و برای آن یک موتور پایه گازسوز 1503 سی سی با استاندارد آلایندگی یورو 4 ارائه نموده است. قدرت فراوری شده از این موتور توسط گیربکس 5 دنده دستی به چرخ های جلو انتقال پیدا می نماید. این موتور در حالت بنزینی دارای قدرت 87 اسب بخار و گشتاور 128 نیوتن متر است و در حالت گازسوز از قدرت 80 اسب بخار و گشتاور 126 نیوتن متر سود می برد.

پژو 405 GLX دوگانه سوز

شرکت ایران خودرو پژو 405 جی ال ایکس دوگانه سوز را به صورت صفر کیلومتر به فروش می رساند و مشتریان نیز می توانند این خودرو را به صورت کارنموده در بازار خریداری نمایند. این خودرو از یک موتور پایه گازسوز 1761 سی سی با استاندارد آلایندگی یورو 4 برخوردار است.

نیروی فراوریی از این موتور به یاری گیربکس 5 دنده دستی به چرخ های جلو انتقال پیدا می نماید. قدرت این خودرو در حالت بنزین سوز 100 اسب بخار و گشتاور آن 153 نیوتن متر است. در حالت گازسوز نیز این موتور قدرتی برابر با 83 اسب بخار و گشتاور 126 نیوتن متر ارائه می نماید.

وانت نیسان زامیاد گازسوز

شرکت سایپا خودرو وانت نیسان زامیاد دوگانه سوز را به صورت صفر کیلومتر به بازار عرضه می نماید که البته مدل های کارنموده آن نیز در بازار یافت می گردد. شرکت سایپا برای این وانت یک موتور پایه گازسوز 2400 سی سی با استاندارد آلایندگی یورو 4 در نظر گرفته است که قدرت فراوریی آن به یاری گیربکس 4 دنده دستی به چرخ های عقب منتقل می گردد.

قدرت موتور در حالت بنزینی 100 اسب بخار و گشتاور آن 190 نیوتن متر است. همچنین وانت نیسان زامیاد در حالت گازسوز قدرتی برابر با 90 اسب بخار و گشتاور 180 نیوتن متر را ارائه می دهد.

آمیکو دو کابین آسنا دوگانه سوز

شرکت گروه صنعتی آمیکو خودرو آمیکو دو کابین آسنا دوگانه سوز را به فراوری می رساند و آن را به بازار عرضه می نماید که البته مشتریان می توانند مدل های کارنموده آن را نیز از بازار خریداری نمایند. این وانت به یک موتور پایه گازسوز 2378 سی سی با استاندارد آلایندگی یورو 5 مجهز شده است که قدرت فراوریی آن به یاری گیربکس 6 دنده دستی به چرخ های عقب و جلو انتقال پیدا می نماید. این خودرو از قدرتی برابر با 143 اسب بخار و گشتاور 210 نیوتن متر بهره می برد.

منبع: برترین ها
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 4142

به "خودرو های دوگانه سوز بازار ایران را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودرو های دوگانه سوز بازار ایران را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید