خوش خدمتی اسامه نجیفی به ریاض با مصاحبه علیه ایران

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران، اسامه النجیفی رئیس اسبق مجلس عراق در گفتگویی با العربیه و الحدث به موضع گیری خصمانه علیه ایران پرداخت.

خوش خدمتی اسامه نجیفی به ریاض با مصاحبه علیه ایران

وی مدعی شد: ملت عراق مخالف هیمنه ایران بر اراضی و دخالت در امور داخلی آن به ویژه در مناطق مرکزی و جنوبی است. حضور ایران در عراق سرانجام خواهد یافت. احزابی که در قدرت حضور دارند به سهولت از آن دست نخواهند کشید اما فشار مردم آنها را مجبور به تن دادن به خواسته های تظاهرات کنندگان می نماید. ایران در امور عراق دخالت می نماید و اجازه تضعیف حضور خود در عراق را نخواهد داد. تهران به آسانی از عراق نخواهد گذشت و در راستای تاسیس امپراتوری در منطقه حرکت می نماید.

النجیفی گفت: ما به سوی انتخابات زودهنگام برای تصحیح فرایند سیاسی عراق حرکت می کنیم. نظارت سازمان ملل بر انتخابات آینده لازم است. تظاهرات کنندگان باید در فرایند تدوین قانون انتخابات و کمیساریا برای تضمین ثبات مشارکت داشته باشند. اگر بنا باشد که عشایر برای حمایت از تظاهرات کنندگان سلاح به دست بگیرند پس نقش دولت چیست؟

وی اضافه نمود: در صورتی که گروههای سیاسی بر عدم تغییرات اصرار ورزند، عراق به سوی سمت و سوی نامعلوم حرکت خواهد نمود. تظاهرات از بطن رنجها برخاست و دخالت خارجی اگر باشد خیلی کم است.

النجیفی عادل عبدالمهدی را هم به شدت به باد انتقاد گرفت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 4138

به "خوش خدمتی اسامه نجیفی به ریاض با مصاحبه علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوش خدمتی اسامه نجیفی به ریاض با مصاحبه علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید