خوی به مرکز پژوهش های علوم انسانی و مطالعات بین المللی فرهنگی تبدیل گردد

به گزارش مجله نماشو، استاندار آذربایجان غربی گفت: شهرستان خوی باید به مرکز پژوهش های علوم انسانی و مطالعات بین المللی فرهنگی تبدیل گردد.

خوی به مرکز پژوهش های علوم انسانی و مطالعات بین المللی فرهنگی تبدیل گردد

به گزارش مجله نماشو، شهریاری در مراسم اختتامیه همایش بین المللی شمس و مولانا در محل مزار شمس تبریزی در خوی اظهار کرد : شهرستان خوی با داشتن مفاخر و مشاهیر و عرفا و علمای گرانسنگ باید به مرکز پژوهش های علوم انسانی و مطالعات بین المللی فرهنگی تبدیل گردد .

وی بابیان اینکه وجود مقبره شمس تبریزی بعنوان سلطان العارفین در خوی یک ظرفیت بی نظیر فرهنگی است توضیح داد : با برنامه ریزی های دقیق شهر خوی در آینده نزدیک میعادگاه عاشقان فرهنگ و هنر از سراسر دنیا خواهد بود .

شهریاری با اشاره به دو شهر قونیه و خوی بعنوان مدفن مولانا و شمس اظهار کرد: می توان باطراحی و برنامه های مشترک فرهنگی و گسترش زمینه های فکری صاحبان ادب و فرهنگ و هنر و دلدادگان شمس و مولانا را در یک حلقه واحد گرد هم آورد تا منجر به آفرینش ها و زایش های ماندگار فکری و عرفانی گردد .

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه توسعه بر شانه های فرهنگ و تفکر پایدار است توضیح داد: بدون سرمایه های اجتماعی و فرهنگی از توسعه جز رشدی سطحی و موقتی چیزی نخواهد ماند و در حال حاضر فرهنگ و اندیشه شاه بیت حرکت و چشم انداز دولت تدبیر و امید است.

وی اضافه کرد: بدون توسعه فرهنگی توسعه گردشگری و توسعه سیاسی رشد و پیشرفت ماندگاری و پایداری نخواهد داشت.

شهریاری برگزاری همایش شمس و مولانا همزمان با هفته دولت را اتفاقی مبارک مطرح کرد و گفت: این همایش بزرگ می تواند آغازی و نقطه بازگشتی به دوران پرشکوه تمدنی و تاریخی شهر خوی باشد.

وی اضافه کرد: تحقق این مهم با همت وکوششی که از هنرمندان و خانواده بزرگ فرهنگی خوی سراغ دارم دست یافتنی است.

به گزارش مجله نماشو، تابلو فرش دستباف نفیس منقش به تصویر بارگاه شمس تبریزی از طرف اداره کل میراث فرهنگی استان بخاطر کوشش های استاندار آذربایجان غربی در حوزه های فرهنگی و گردشگری به دکتر شهریاری اهدا شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 آبان 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 82

به "خوی به مرکز پژوهش های علوم انسانی و مطالعات بین المللی فرهنگی تبدیل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوی به مرکز پژوهش های علوم انسانی و مطالعات بین المللی فرهنگی تبدیل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید