داستان قطع آب و برق خوابگاه ها از زبان معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

به گزارش مجله نماشو، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص درخواست عده ای از دانشجویان Ph.D برای اسکان در خوابگاه ها، شرح داد: بر اساس ماده 25 آیین نامه اسکان دانشجویان ابلاغی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه تعهدی در قبال اسکان دستیاران، دانشجویان دکترای تخصصی و دانشجویانی که تحصیلات آنها بیش از زمان مقرر طول کشیده است ندارد و این موضوع بارها در دفترچه کنکور نیز به داوطلبان اعلام شده است.

داستان قطع آب و برق خوابگاه ها از زبان معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی، دکتر مهدی کدخدازاده با بیان این مطلب اظهار کرد: با حمایت های ریاست دانشگاه سه خوابگاه برای اسکان این گروه اختصاص یافته و برای اسکان این دانشجویان، از ظرفیت سایر خوابگاه ها نیز استفاده شده است.

وی گفت: در حالی که بیش از دو ماه از اعلام مدیریت دانشجویی برای تخلیه خوابگاه های بیگ محمدی و شهید رحیمی می گذرد، و ساختمان این دو خوابگاه بدلیل فرسودگی احتیاج اساسی به بازسازی تأسیسات، آب و برق دارد، باوجود اطلاع قبلی، عده ای از دانشجویان از تخلیه خوابگاه امتناع کردند و بدون هیچ دلیل موجه و قانونی موجب اختلال در امور خوابگاه های دانشگاه شده اند.

کدخدازاده اضافه نمود: این در حالی است که بر اساس توافقی که با دانشجویان و نمایندگان آنان انجام شده بود بنا شد که دانشجویان خوابگاه های مذکور، ظرف مدت یک هفته نسبت به تخلیه خوابگاه های قبلی و اسکان در خوابگاه های جدید که حتی از امکانات بیشتری در مقایسه با خوابگاه های قبلی برخوردار هستند، اقدام نمایند که علیرغم فراهم شدن وسیله حمل و نقل، متأسفانه این جابجایی توسط دانشجویان انجام نشد.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین اظهار کرد: با وجود کمبود منابع مالی، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی متحمل بیش از 70 میلیارد ریال بدهی فقط برای دو خوابگاه استیجاری مقطع تحصیلات تکمیلی شده است که به ازای هر دانشجو در خوابگاه استیجاری ماهانه بیش از 1 میلیون و 450 هزار تومان هزینه شده است و با وضعیت موجود اقتصادی، تداوم این روند برای دانشگاه غیر ممکن است.

وی توضیح داد: با وجود همه این محدودیت های قانونی و مالی، ریاست دانشگاه بر حمایت از اسکان دانشجویان تأکید دارد و به همین منظور با دستور ایشان سه خوابگاه برای اسکان دانشجویان Ph.D در نظر گرفته شده است.

کدخدازاده همچنین متذکر شد: دانشگاه باید در چارچوب مقررات و قوانین به تکالیف قانونی و اولویت های اسکان دانشجویان عمل کند تا بتواند ظرفیت های خود را در اختیار تمام دانشجویان واجد شرایط قرار دهد که البته دانشگاه در مورد دانشجویان Ph.D فراتر از تعهدات قانونی خود عمل نموده است.

وی تأکید کرد: یکی از اولویت های مهم دانشگاه در موضوع اسکان مربوط به دانشجویان ورودی نیمسال تحصیلی 98-97 است و ظرفیت های دانشگاه برای این گروه از دانشجویان نیز باید به خوبی تخصیص یابد.

به گزارش خبرنگاران، این اظهارات معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حالی مطرح می گردد که جمعی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی امروز در اعتراض به قطع آب، برق و گاز از سوی مسئولان خوابگاه ها که جهت تسریع در تخلیه ساختمان های دو خوابگاه بیگ محمدی و شهید رحیمی انجام شد، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2722

به "داستان قطع آب و برق خوابگاه ها از زبان معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داستان قطع آب و برق خوابگاه ها از زبان معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید