درگیری معترضان با نیروهای پلیس ضدشورش در پایتخت بلاروس

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران به نقل از راشاتودی، گزارشهای اولیه حاکی از آن است که نیروهای پلیس ضدشورش در بلاروس برای متفرق کردن تظاهرکنندگانی که در شهر مینسک پایتخت این کشور در اعتراض به پیروزی مجدد الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور فعلی تجمع نموده بودند، به پرتاب گاز اشک آور و نارنجکهای نورزا و استفاده از ماشینهای آب پاش متوسل شدند.

درگیری معترضان با نیروهای پلیس ضدشورش در پایتخت بلاروس

بنا بر پیش بینی ها، لوکاشنکو با کسب 81.35 درصد آرا رسمی بر رقیب انتخاباتی خود- اسوتلانا تیخانوفسکایا- با کسب 8 درصد آرا چیره می گردد. این در حالی است که تیخانوفسکایا از پذیرفتن شکست خود امتناع نموده و مدعی است که نتایج سه حوزه رأی گیری که در آنها هیچگونه تقلبی صورت نگرفته است نشان می دهد که وی در واقع نامزد پیروز این انتخابات است.

از سوی دیگر، بسیاری از شهروندان بلاروس با برگزاری تظاهرات در مرکز شهر مینسک و سایر شهرهای بلاروس به پیروزی احتمالی لوکاشنکو اعتراض کردند.

طبق آخرین گزارشها، تا نیمه شب یکشنبه صدها تن در یکی از میادین اصلی مینسک تجمع کردند. پلیس ضدشورش از نارنجکهای نورزا، گاز اشک آور، ماشین آب پاش و شلیک گلوله های پلاستیکی علیه معترضان استفاده کرد و آنان نیز در مقابل به سوی نیروهای پلیس بطری پرتاب می کردند.

در جریان این درگیریها تعدادی از معترضان دستگیر شدند. پلیس بلاروس اعلام نمود که یکی از این مأموران پلیس نیز در جریان این درگیری زخمی شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3579

به "درگیری معترضان با نیروهای پلیس ضدشورش در پایتخت بلاروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری معترضان با نیروهای پلیس ضدشورش در پایتخت بلاروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید