دسترسی سهامداران بورسی به 5 مظنه برتر

به گزارش مجله نماشو، تهران (پانا) - مدیر عامل شرکت مدیریت فناوری بورس از مصوبه تازه هیئت مدیره سازمان بورس مبنی بر دسترسی همه سهامداران به 5 مظنه برتر اطلاع داد.

دسترسی سهامداران بورسی به 5 مظنه برتر

به گزارش سازمان بورس و اوراق بهادار، روح الله دهقان گفت: پیش از این و بنابر دستورالعمل افشای اطلاعات بورس و فرابورس، سایت TSETMC مجاز به انتشار سه مظنه برتر بود. در حال حاضر این موضوع اصلاح شده و 5 مظنه در اختیار سهامداران قرار گرفته است. براین اساس، 5 مظنه برتر در اختیار بازدیدنمایندگان سایت قرار می گیرد.

وی توضیح داد: این قابلیت در صفحه نماد از امروز (30 فروردین) اجرایی شده است و در بخش دیده بان بازار از ابتدای هفته آینده فعال خواهد شد.

دهقان افزود: مطابق با مصوبه هیأت مدیره سازمان و اصلاح دستورالعمل افشای اطلاعات بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران و ابلاغ آن به شرکت مدیریت فناوری، این شرکت در سایت TSETMC اقدامات لازم را در راستای اجرای مصوبه حاضر انجام داده است.

وی مزیت اجرای این مصوبه را دسترسی یکسان به اطلاعات برای تصمیم گیری های بهتر سهامداران دانست و گفت: سامانه های آنلاین از 5 مظنه استفاده می نمایند، اما سایت TSETMC از سه مظنه استفاده می کرد. براین اساس و در راستای یکسان سازی دسترسی به اطلاعات برای همه سهامداران، تصمیم هیئت مدیره بر این قرار گرفته است که همه افراد به 5 مظنه برتر دسترسی داشته باشند تا مزیتی برای شخص خاصی در این راستا ایجاد نشود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3072

به "دسترسی سهامداران بورسی به 5 مظنه برتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دسترسی سهامداران بورسی به 5 مظنه برتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید