دنیا فراموشت نمی کند آقای دایی!

به گزارش مجله نماشو، خبر آمده است که فدراسیون فوتبال قطر برای برگزاری هر چه شکوهمندتر افتتاحیه جام جهانی 2022 سنگ تمام گذاشته و ستاره های زیادی را از سراسر جهان به این کشور دعوت کرده است. گویا از ایران هم دو نفر در این فهرست هستند؛ علی دایی و مهدی مهدوی کیا. آیا انتظاری جز این داشتید؟ به این ترتیب آقای گل تاریخ فوتبال ایران و دومین گلزن برتر مسابقات ملی در فوتبال جهان، پاییز آینده در دوحه خواهد بود تا افتتاحیه گران قیمت جام جهانی را تماشا کند؛ جایی در کنار دیگر مدعوین که هر یک اسمی به بلندای تاریخ دارند، از پپ گواردیولا و بکن باوئر و کونته تا پائولو مالدینی و ژاوی هرناندز. ردیفی در کلاس بزرگان و تاریخ سازان. این وسط فقط یک فرق کوچک وجود دارد؛ اینکه امثال پپ و بکن باوئر در کشور خودشان هم بزرگ داشته می شوند، اما اینجا سرمایه فنی و اعتباری علی دایی مغفول مانده و البته گروهی هم در تلاش هستند تا مهدوی کیا را از هدایت تیم ملی امید عزل کنند. بامزه نیست؟

دنیا فراموشت نمی کند آقای دایی!

شاید بهترین تعبیر در مورد علی دایی، همان عبارت معروف شناسنامه فوتبال ایران باشد؛ کسی که هنوز هم در خیلی از نقاط دنیا، کشور ما را با نام او می شناسند. دایی می تواند مربی خوبی باشد یا نباشد، اما اینکه کنج خانه بنشیند و عمرش را در راهی غیر از فوتبال بگذراند، کفران نعمت است. پرسش اینجاست که آیا واقعا هیچ کاری از دست علی دایی به سود فوتبال ایران ساخته نیست؟ گاهی در مورد یک فیلم ساز گفته می شود فلان اثرش آن قدر خوب بود که اگر تا آخر عمرش دیگر هیچ کاری نسازد، به اندازه یک عمر خدمت کرده است. همین مهدی طارمی که در فوتبال اروپا می خرامد و برای فوتبال ایران عزت و اعتبار به وجود می آورد، کشف علی دایی است. شما چطور از هنرنمایی مکشوف لذت می برید، اما نگران خانه نشینی کاشف نیستید؟ دیگر بگذریم از امثال کریم انصاری فرد و علی علیپور که این روز ها مهاجمان آبرومند فوتبال ایران در اروپا هستند و باز بگذریم از ستاره هایی همچون احمد نوراللهی و امید عالیشاه و 10 نفر دیگر که فوتبال ایران روی کاکل آن ها می چرخد. دایی بعد از بازنشستگی دیگر چه باید می کرد تا روشن شود حق ادامه حضور در فوتبال را دارد؟

هیچ کس به طور دقیق نمی داند علی دایی به میل خودش در خانه نشسته یا پای همان حاشیه های معروف اخراج از سایپا در میان است. هر چه هست تفاوتی در اصل ماجرا ایجاد نمی کند. علی دایی بسان سرمایه ای ارزشمند از کف فوتبال ایران می رود و فقط گاه گاهی در اخباری همچون دعوتش به این قبیل مراسم ها یاد او می افتیم. طعنه آمیز است که این حرمت را هم اجنبی ها به دایی می گذارند، وگرنه اینجا یک رئیس فدراسیون با آن همه سر و صدا آمد و رفت و هیچ کس حاضر نشد حتی به عنوان کارشناس دو خط اظهارنظر از علی دایی بگیرد!

منبع: فرارو
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2083

به "دنیا فراموشت نمی کند آقای دایی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دنیا فراموشت نمی کند آقای دایی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید