دورخیز ستاره شوالیه تاریکی برای شکار دومین اسکار بازیگری

به گزارش مجله نماشو به نقل از گلددربی، با نمایش تریلر فیلم معاون ساخته آدام مک­ کی، شانس کریستین بیل برای دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد سال 2018 برای بازی در نقش دیک چنی از سوی منتقدان بسیار بالا ارزیابی شده است.

دورخیز ستاره شوالیه تاریکی برای شکار دومین اسکار بازیگری

بیل در صورت کسب جایزه اسکار در این فیلم، می تواند به هفتمین بازیگر مرد تاریخ سینما تبدیل گردد که توانسته در دو شاخه بازیگری (نقش اول مرد و نقش مکمل مرد) جایزه اسکار را بدست آورد.

بازیگر امپراتوری خورشید که در سال 2010 با فیلم مشت زن جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را دریافت کرد در صورت بدست آوردن جایزه اسکار برای فیلم معاون به این فهرست که نزدیک به دو دهه است 6 عضوش ثابت مانده اند می پیوندد؛

1- جک لمون، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم آقای رابرتس (1955)، بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم ببر را نجات دهید (1973)

2- رابرت دنیرو، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم پدرخوانده قسمت دوم (1974)، بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم گاو خشمگین (1980)

3- جک نیکلسون، بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم پرواز بر فراز آشیانه فاخته (1975)، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم دوران مهرورزی (1983)، بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم بهتر از این نمیشه (1997)

4- جین هکمن، بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم ارتباط فرانسوی (1971)، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم نابخگردده (1992)

5- کوین اسپیسی، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم مظنونین همیشگی (1995)، بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم زیبای آمریکایی (1999)

6- دنزل واشنگتن، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم افتخار (1989)، بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم روز تعلیم (2001)

بدون تردید یکی از دلایل شانس بالای کریستین بیل برای دریافت جایزه اسکار در فیلم معاون تغییر وزن اوست که بسیاری را شگفت زده نموده است.

ستاره شوالیه تاریکی که تا به حال 3 بار نامزد جایزه اسکار شده است به جز نامزدی اسکارش در فیلم رکود بزرگ (2015)، در دو نامزدی دیگر اسکارش، تغییرات وزن محسوسی همچون فیلم معاون انجام داده بود؛ بیل در فیلم مشت زن 30 پوند (13.6 کیلوگرم) از وزن خود کاست و در فیلم حقه بازی آمریکایی 43 پوند (19.5 کیلوگرم) به وزنش اضافه کرد و حالا برای بازی در نقش دیک چنی در فیلم معاون نیز 40 پوند (18 کیلوگرم) به وزن خود اضافه نموده است.

همه می دانیم که اعضای آموزشگاه اسکار مانند کریستین بیل که عاشق تغییرات وزن افراطی است (بیل در کنار فیلم های نامبرده در فیلم ماشین کار نیز بیش از 62 پوند معادل 28 کیلوگرم از وزن خود کاهش داد) به تغییر وزن از سوی بازیگران بسیار علاقه دارند و به آن توجه می نمایند. از نمونه های برجسته این علاقه مندی، می توان به نقش آفرینی دنیرو در فیلم گاو خشمگین اشاره نمود. نقشی که برای دنیرو اسکار نقش اول مرد را به ارمغان آورد.

اما این تنها دلیل علاقه آموزشگاه اسکار به اعطای جایزه بهترین بازیگر مرد سال 2018 به کریستین بیل نیست. بیل در فیلم معاون در نقش دیک چنی معاون جورج دبلیو بوش که یک شخصیت واقعی است ظاهر شده؛ جالب است بدانیم از سال 2000 تاکنون 11 بار (نزدیک به 60 درصد) جوایز اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد به بازیگران ایفاگر نقش افراد واقعی رسیده است، فهرست این نام ها بدین توضیح است: آدرین برودی (ولادیسلاو اشپیلمان)، جیمی فاکس(ری چارلز)، فیلیپ سیمور هافمن (ترومن کاپوتی)، فارست ویتاکر (ژنرال عیدی امین)، شون پن (هاروی میلک)، کالین فرث (جورج ششم)، دانیل دی لوییس (آبراهام لینکلن)، متیو مک کانهی (ران وودروف)، ادی ردمین (استیون هاوکینگ)، لئوناردو دی­کاپریو (هیو گلاس) و گری اولدمن (وینستون چرچیل).

ظواهر امر نشان می دهد شانس کریستین بیل برای کسب اسکار نقش اول مرد سال جاری بسیار بالاست هرچند در این راه بردلی کوپر هم بازی وی در فیلم حقه بازی آمریکایی رقیب سرسختی برای بیل قلمداد می گردد. گفته شده است بازی بردلی کوپر در موزیکال ستاره ای متولد شده است چنان خوب است که شاید اعضای آموزشگاه قید تمام این دلایل را برای اعطای جایزه اسکار به ستاره شوالیه تاریکی بزنند و تندیس جایزه بهترین بازیگر خود را به ستاره خوش سیمای فیلادلفیایی بدهند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 بهمن 1397 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 128

به "دورخیز ستاره شوالیه تاریکی برای شکار دومین اسکار بازیگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دورخیز ستاره شوالیه تاریکی برای شکار دومین اسکار بازیگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید