رئیس جمهور الجزایر به تماس های ماکرون پاسخ نمی دهد

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، روزنامه فرانسوی اپینیون چاپ پاریس به نقل از منابع خود فاش کرده است که امانوئل ماکرون رئیس جمهور این کشور در تلاش است تا با عبدالمجید تبون همتای الجزایری خود ارتباط بگیرد، اما در این راستا شکست خورده است.

رئیس جمهور الجزایر به تماس های ماکرون پاسخ نمی دهد

در این ارتباط گفته شده که ماکرون تلاش کرد تا تماس تلفنی با رئیس جمهور الجزایر برقرار کند و وی را برای شرکت در کنفرانس پاریس درباره لیبی دعوت کند، اما عبدالمجید تبون به تماس های ماکرون پاسخی نداده است.

گزارش در ادامه اضافه کرد که در حال حاضر ریاست جمهوری فرانسه از طریق کانال های دیپلماتیک خود دعوت نامه رسمی را برای رئیس جمهور الجزایر ارسال کرده است.

رئیس جمهور فرانسه امیدوار است عبدالمجید تبون همتای الجزایری وی در کنفرانس لیبی که قرار است به زودی در پاریس برگزار شود، شرکت نماید.

از سوی دیگر، کاخ الیزه اعلام کرد که امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه برای مردم الجزایر و تاریخ و حاکمیت این کشور احترام قائل است و خواستار توسعه روابط دوجانبه براساس منافع دو طرف و حل چالش های بزرگ منطقه ای از جمله بحران لیبی است.

این در حالی است که رئیس جمهور الجزایر پیش از این در سخنانی اعلام کرد که کشورش در روابط دوجانبه با شرکای اروپایی خود، هرگز اجازه هیچگونه دخالت در امور داخلی خود را به آنها نخواهد داد.

روابط میان الجزایر و فرانسه اخیراً شاهد تنشهای قابل ملاحظه ای بوده است. این تنشها در پی اظهارات امانوئل ماکرون بوجود آمده است، او در این اظهارات وجود ملت الجزائر را پیش از استعمار فرانسه زیر سوال برده و گفته است: نظام سیاسی و نظامی الجزائر تاریخ استعمارگری فرانسه در الجزائر را براساس نفرت از فرانسه بازنویسی کرده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 آذر 1400 بروزرسانی: 16 آذر 1400 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1943

به "رئیس جمهور الجزایر به تماس های ماکرون پاسخ نمی دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور الجزایر به تماس های ماکرون پاسخ نمی دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید