راه اندازی خانه فناوری ایران در روسیه، توسعه هاب های صادراتی

به گزارش مجله نماشو، دکتر مهدی قلعه نوی درباره برنامه های معاونت علمی برای توسعه ارتباطات بین المللی و صادرات محصولات دانش بنیان به خبرنگاران اظهار کرد: یکی از برنامه های اصلی که از سال 99 با هدف توسعه زیرساخت فیزیکی در بازارهای هدف صادراتی برای شرکتهای دانش بنیان، فناور و خلاق در معاونت علمی پیگیری کردیم ایجاد خانه های نوآوری و فناوری در خارج از ایران بود.

راه اندازی خانه فناوری ایران در روسیه، توسعه هاب های صادراتی

جهت دریافت خدمات پتینه کاری سقف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری با بیان اینکه در سال 99 توانستیم 2 خانه فناوری و نوآوری را در کشور کنیا و سوریه راه اندازی کنیم، گفت: اولین خانه نوآوری و فناوری در سال های قبل در چین، دومی و سومی در کنیا و سوریه در سال گذشته راه اندازی شده است.

قلعه نوی با بیان اینکه به این خانه های نوآوری و فناوری iHiT می گویند، گفت: این خانه ها در واقع با هدف ارائه خدمات سخت افزاری از قبیل تأمین فضای کار اختصاصی و فضای کار اشتراکی و اتاق جلسات و شوروم کالایی ایجاد شده اند تا شرکتها بتوانند به این واسطه محصولات خود را به کشور مربوطه و سایر کشورهای همجوار آنها صادرات نمایند.

وی خاطر نشان کرد: ارائه خدمات نرم افزاری شامل تحقیقات بازار، بازاریابی، اخذ استانداردها و مجوزهای فروش از جمله اقداماتی است که به این شرکتهای دانش بنیان، فناور و خلاق در خانه نوآوری ارائه می گردد تا فرایند صادرات با سهولت اجرایی گردد.

به گفته رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری، همچنین نشست های تجاری در این خانه ها با هدف انجام فعالیت های بین المللی در حوزه صادرات برگزار می گردد.

وی با اشاره به دیگر هدف راه اندازی خانه های نوآوری گفت: چنین کشوری که خانه نوآوری در آن ایجاد شده به عنوان هاب صادراتی می تواند زمینه صادرات به سایر کشورهای منطقه برای شرکتهای دانش بنیان را فراهم کند.

وی با اشاره به سایر برنامه های بین المللی گفت: همچنین در سال 99 در راستای توسعه ارتباطات بین المللی و با توجه به محدودیت های ایجاد شده بواسطه پاندمی کرونا 12 نشست آنلاین با آلمان، سوئیس، اتریش، افغانستان، پاکستان، کنیا، آفریقای جنوبی، مالزی، اندونزی، روسیه، قزاقستان و ازبکستان برگزار کردیم. این نشست ها با هدف تبیین شرایط بازار و تناظر یابی شرکتها با همتایان و مشتریان شأن در سایر کشورها صورت گرفته و نتایجی هم داشت.

وی با اشاره به نتایج این نشست ها گفت: صادرات انواع طعم دهنده، خشک کن های خورشیدی، تجهیزات پزشکی مصرفی و.. به کشورهای افغانستان، مالزی و ازبکستان از نتایج این نشستها بودند.

رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری در مورد هفته نوآوری ایران گفت: 100 شرکت از 30 کشور با هدف توسعه تجارت بین ایران و کشورهای شرکت نماینده جلسات آنلاین با یکدیگر برقرار کردند.

وی گفت: راه اندازی خانه های نوآوری در سال 99 شروع خوبی بوده تا به امروز محصولات 5 شرکت دانش بنیان دارو و تجهیزات پزشکی در شرق آفریقا رجیستر شده و قرار است پس از اتمام فرایند ثبت بازاریابی و صادرات محصولات شروع گردد.

راه اندازی خانه نوآوری و فناوری جدید در سایر کشورها

رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری اضافه نمود: ما در صدد هستیم که در سال 1400 دو خانه نوآوری و فناوری را در دو کشور دیگر راه اندازی کنیم.

وی ادامه داد: اکنون مقدمات راه اندازی چهارمین خانه فناوری و نوآوری ایران در کشور روسیه ایجاد شده است که در خردادماه و همزمان با برپایی دومین نشست میان شرکت های دانش بنیان ایران و طرف های روس این موضوع نیز به خاتمه خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3046

به "راه اندازی خانه فناوری ایران در روسیه، توسعه هاب های صادراتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی خانه فناوری ایران در روسیه، توسعه هاب های صادراتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید