رشد قیمت ها کتاب را از سبد خانوار حذف کرد

به گزارش مجله نماشو، عبدالرضا چراغعلی، شامگاه یکشنبه در حاشیه نمایشگاه کتاب گلستان در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: طبق آماری که تاکنون اعلام شده، رشد قابل توجهی را در نمایشگاه کتاب گلستان شاهد هستیم و امیدواریم که از لحاظ محتوایی هم تأثیر بیشتری در جامعه داشته باشد.

رشد قیمت ها کتاب را از سبد خانوار حذف کرد

وی اضافه کرد: شرایط فرهنگی و اجتماعی امروز استان و کشور شرایط قابل قبولی نیست و در اکثر شاخصه ها، نگرانی هایی را به شکل محسوس مشاهده می کنیم.

چراغعلی ادامه داد: در چالش موجود فرهنگی و اجتماعی که استان با آن روبرو است کتاب می تواند به برون رفت از برخی بن بست ها و افت فرهنگی و پس روی ها یاری کند.

وی اعلام کرد: محتوای کتاب های دانشگاهی و دینی و حوزوی در این زمینه بسیار سودمند خواهند بود.

چراغعلی گفت: شرایط سخت اقتصادی امروزه گریبان کتاب و کتابخوان را هم گرفته و متأسفانه رشد قابل ملاحظه قیمت، کتاب را از سبد خانواده ها دور نموده ولی این افزایش قیمت نباید بر میزان مطالعه افراد تأثیر بگذارد.

وی توضیح داد: حتماً نباید فرد کتاب مورد احتیاجش را بخرد بلکه سازمان ها و دستگاه های مختلف می توانند منابعی که مردم به آن احتیاج دارند را تهیه نموده و به صورت امانت در اختیار آن ها قرار دهد.

چراغعلی گفت: صرفاً تهیه کتاب بر عهده کتابخانه های عمومی نیست بلکه سازمان ها و حتی مساجد می توانند پایگاه کتابخوانی برای مردم باشند.

وی اظهار داشت: باید کتاب و کتابخوانی به نهضت عمومی و خانوادگی تبدیل گردد و همه در این قسمت مشارکت داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 126

به "رشد قیمت ها کتاب را از سبد خانوار حذف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد قیمت ها کتاب را از سبد خانوار حذف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید