روحانی: 70 درصد عملیات احداث رصدخانه ملی در دولت دوازدهم انجام شد ، ایجاد راستا جدید اشتغال برای جوانان

به گزارش مجله نماشو، رئیس جمهور گفت: کار احداث رصدخانه ملی از 20 سال پیش آغاز شده بود که 70 درصد عملیات احداث و بهره برداری آن در دولت دوازدهم انجام شد.

روحانی: 70 درصد عملیات احداث رصدخانه ملی در دولت دوازدهم انجام شد ، ایجاد راستا جدید اشتغال برای جوانان

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حسن روحانی رئیس جمهور روز دوشنبه در هفتاد و ششمین پویش تدبیر و امید به منظور جهش تولید و افتتاح طرح های ملی دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: از اینکه امروز شرایطی فراهم شده که در خانه های خلاق جهت جدیدی در زمینه اشتغال و همچنین هنر و توانمندی های جوانان، تحصیل کرده ها در رشته های مختلف استفاده و بهره برداری شود، بسیار خوشحالم.

روحانی اضافه کرد: در خانه های خلاق و نوآوری به عنوان سند معماری گذشته هم می شود زیبایی های ایران در قرون و دهه های گذشته به نمایش گذاشته شود و هم اینکه این مراکز معماری و سنتی حفظ می شود و جهت اشتغال جدیدی را برای جوانان عزیز به وجود می آورد.

رییس جمهوری با اشاره به اهمیت نقش و جایگاه شرکت های دانش بنیان در آینده توسعه کشور، اظهار کرد: توسعه و پیشرفت کشور در آینده از جهت اقتصاد دانش بنیان است و از این راه است که می توانیم فاصله خود را با کشور های پیشرفته کاهش دهیم.

روحانی طرح های دانش بنیان افتتاح شده در مراسم امروز را در جهت توسعه پایدار کشور بسیار ارزشمند و حائز اهمیت دانست و شرح داد: ایران از دیرباز کشور علم و دانش در زمینه های مختلف از جمله در زمینه نجوم بوده است و لازم بود در این مقطع تاریخی در این جهت یک حرکت نو در کشور ایجاد شود.

رئیس جمهور شرح داد: کار احداث رصدخانه ملی از 20 سال پیش آغاز شده بود که در دولت تدبیر و امید احداث آن سرعت گرفت و 70 درصد عملیات احداث و بهره برداری از آن در دولت دوازدهم اجرا شده است.

در بخشی از متن سخنان رئیس جمهوری آمده است:

امروز هفتاد و ششمین افتتاح هفتگی بود و بسیار ارزشمند است. البته همه طرح هایی که امروز افتتاح شد، ارزشمند بود. از کارخانه نوآوری که در کرمانشاه دیدیم که الحمدالله استان های ما یکی بعد از دیگری در این جهت قرار می گیرند و یک مرکزی برای همه شرکت های دانش بنیان، شتاب دهنده های ما در هر استانی با کارخانه نوآوری فراهم می شود و امروز هم در کرمانشاه این کارخانه نوآوری افتتاح شد.

خانه های خلاق که برای ما بسیار ارزشمند است، هم از لحاظ حفظ آثار تاریخی و خانه های سنتی گذشته و هم به عنوان مرکزی که اندیشمندان صاحبنظر ما بتوانند از آن مرکز استفاده و بهره برداری کنند و هم مسأله خودروی برقی و اتوبوس برقی که برای آینده حمل و نقل بسیار اهمیت دارد و به ویژه رصدخانه ملی که این مسأله بسیار حائز اهمیت بود.

اینکه شرکت های دانش بنیان از 55 شرکت به 5800 شرکت دانش بنیان رسید، نشان می دهد که در این 8 سال چه کار بزرگ و بزرگی انجام گرفته است.

توسعه و پیشرفت کشور در آینده در این جهت است. یعنی اقتصاد دانش بنیان است که می تواند کشور را به حرکت در بیاورد و از این طریق می توانیم فاصله خود را با کشور های پیشرفته کم کنیم و ان شاءالله در این زمینه بتوانیم شاهد تحولات بسیار بزرگ باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2982

به "روحانی: 70 درصد عملیات احداث رصدخانه ملی در دولت دوازدهم انجام شد ، ایجاد راستا جدید اشتغال برای جوانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: 70 درصد عملیات احداث رصدخانه ملی در دولت دوازدهم انجام شد ، ایجاد راستا جدید اشتغال برای جوانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید