زمینه های مناسبی برای گسترش روابط تجاری و مالی بین ایران و تایلند وجود دارد

به گزارش مجله نماشو، رییس مجلس شورای اسلامی گفت: ایران و تایلند روابط دیرینه ای با یکدیگر دارند و زمینه های مناسبی برای گسترش این روابط وجود دارد.

زمینه های مناسبی برای گسترش روابط تجاری و مالی بین ایران و تایلند وجود دارد

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش مجله نماشو، علی لاریجانی امروز(چهارشنبه 13 اردیبهشت ماه) در دیدار با چاتو دوم تیتا سیری رئیس کمیسیون اقتصادی و اقتصادی مجمع قانونگذاری تایلند گفت: تایلند درخواست هایی به منظور سرمایه گذاری در ایران داشته است که ما باتوجه به برنامه پنج ساله و واگذاری تعدادی از زیرساخت ها به بخش خصوصی، زمینه های آن را فراهم خواهیم کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی توضیح داد: اکنون فرصت خوبی برای گسترش روابط تجاری، سیاسی و مجلسی میان دو کشور و همچنین رفت و آمد توریست ها می باشد.

لاریجانی در ادامه گفت: در مجلس ایران قانون استرداد مجرمین میان دو کشور به تصویب رسیده و در حال اجراست و درخصوص تعرفه های ترجیحی هم توافقاتی میان دو کشور انجام پذیرفته است.

وی تاکید نمود: همچنین در حوزه انرژی و محیط زیست نیز اولویت هایی وجود دارد که قابل آنالیز است و اتاق بازرگانی دو کشور می توانند در این خصوص نقش موثری داشته باشند.

تایلند خواستار افزایش همکاری های تجاری و سرمایه گذاری در ایران است

رئیس کمیسیون اقتصادی و اقتصادی مجمع قانونگذاری تایلند گفت: هدف ما از این سفر ارتقاء سطح روابط بین مجلس تایلند و ایران است که مقدمه ای برای گسترش روابط میان دو ملت خواهد بود. همچنین تایلند خواستار افزایش همکاری های تجاری و سرمایه گذاری در ایران است.

وی گفت: ما در کشور ایران قابلیت ها و ظرفیت های بسیار زیادی می بینیم و توانستیم در این سفر با دیدار از شهرهای اصفهان و شیراز پی به تاریخ کهن و فرهنگ غنی ایرانیان ببریم و شگفت زده شدیم. امیدواریم که فرهنگ دو کشور و جاذبه های موجود باعث گسترش همکاری ها میان دو ملت گردد.

چاتو دوم تیتا سیری اضافه کرد: ما در این سفر با کمیسیون اقتصادی مجلس جلساتی را برگزار نموده و به نتایج خیلی خوبی رسیدیم که یکی از آنها رفع موانع بر سر راه مبادلات بانکی است که به زودی این موانع رفع خواهد شد.

وی یادآور شد: گسترش صنعت توریسم و تشکیل کمیسیون گردشگری، تشکیل اتاق بازرگانی مشترک، افزایش سطح مبادلات تجاری، رفع موانع بانکی و فراهم نمودن زمینه های سرمایه گذاری از جمله موارد مطروحه در این جلسات بوده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی تایلند اظهار داشت: ما در مذاکراتمان به این نکته اشاره داشتیم که مسائل توریستی، سرمایه گذاری و مبادلات بانکی مسائل اساسی و پایه ای برای تجارت هستند و ما امیدواریم که مجلس ایران از گسترش همکاری ها میان دو کشور حمایت کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 463

به "زمینه های مناسبی برای گسترش روابط تجاری و مالی بین ایران و تایلند وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمینه های مناسبی برای گسترش روابط تجاری و مالی بین ایران و تایلند وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید