سانتریفیوژ های دور بالای بانک خون در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت عرضه می شود

به گزارش مجله نماشو، دستگاه سانتریفیوژ بانک خون از جمله تجهیزات ضروری مورد نیاز پایگاه های انتقال خون و برخی مراکز درمانی است که نمونه داخلی آن با قیمتی کمتر از نصف نرخ مشابه خارجی، عرضه می شود.

سانتریفیوژ های دور بالای بانک خون در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت عرضه می شود

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناری ریاست جمهوری، بر اساس تقویم علمی کشور تنها چهار دهه قبل ایران، کپسول های شیشه ای حاوی داروی آمپول نیز از خارج از کشور تامین می شد، اما امروز در سایه تحولات شگرف رخ داده، دستاورد های قابل توجهی در حوزه تجهیزات پزشکی رخ داده است. نقشه جامعه علمی کشور و نقشه جامع علمی سلامت، هر دو هدف گذاری های آینده نگرانه ای در این حوزه را ترسیم کرده اند.

بومی سازی تمام تجهیزات پزشکی مورد نیاز بخشی از برنامه راهبردی کشور در افق های پیش رو است که هم اکنون نیز به همت جوانان خلاق و شرکت های پویا در این زمینه در حال تحقق است. یک شرکت دانش بنیان در مشهد رضوی بر روی ساخت دستگاه های پزشکی تمرکز دارد.

این شرکت پیروز شده است با تجاری سازی سانتریفیوژ های دور بالای بانک خون به عنوان یکی از محدود تولید کنندگان دستگاه مزبور، جایگاه خود را به عنوان یک شرکت پیشرو در این زمینه تثبیت کند. یکی از مسئولین این شرکت می گوید که نمونه مشابه خارجی این دستگاه بیش از 400 میلیون تومان قیمت دارد و سانتریفیوژ ایرانی 170 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

وی می افزاید که در حاشیه نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی دوره قبل به صورت مستقیم با پایگاه های انتقال خون در سراسر کشور ارتباط برقرار کرده اند و توانستند برای فروش این محصول به توافق های اولیه دست یابند.

حوزه فعالیت های شرکت مهندسی تجهیزات سینا چهار عرصه یخچال های بیومدیکال، دستگاه های سانتریفیوژ پزشکی و آزمایشگاهی، نگهداری و حمل فرآورده های خونی و بیوتکنولوژی و سیستم های فرآوری و نگهداری سلول های بنیادیرا در بر می گیرد.

هفتمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت از 26 تا 29 آذرماه در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود و علاقه مندان می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت نمایشگاه به نشانی www.iranlabexpo.ir مراجعه کرده و یا با شماره 02183533555 تماس حاصل کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 4233

به "سانتریفیوژ های دور بالای بانک خون در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت عرضه می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سانتریفیوژ های دور بالای بانک خون در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت عرضه می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید