سمنان به عنوان پانزدهمین استان به سامانه طلاق کشور متصل شد

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران، علیرضا ایزدپور بعدازظهر یک شنبه در مراسم افتتاح سامانه طلاق بابیان اینکه سمنان به عنوان پانزدهمین استان به به این سامانه کشوری متصل شد، ابراز داشت: نبود بانک اطلاعاتی جامع در خصوص آمار طلاق یکی از مسائل موجود بود که امروز با راه اندازی این سامانه ضمن درک آمار درست از این معضل می توان برنامه ریزی های بهتری را برای کاهش طلاق انجام داد.

سمنان به عنوان پانزدهمین استان به سامانه طلاق کشور متصل شد

وی اضافه کرد: یکی از وظایفی که در برنامه ششم توسعه به سازمان بهزیستی محول شد موضوع طلاق است که بر این اساس می کوشیم تا با ارائه مشاوره نقش مؤثری در کاهش آمار طلاق ایفا کنیم.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان بابیان اینکه تعداد سه هزار و 374 نفر از مراکز مشاوره دولتی و غیردولتی استان خدمات لازم را دریافت کردند، ابراز داشت: در سازمان بهزیستی کوشش های بسیاری برای جلوگیری از حوزه آسیب های اجتماعی ناشی از طلاق اجرا شده است که ازجمله آن ها می توان به موضوع همین مشاوره ها اشاره نمود.

ایزد پور در ادامه توضیح داد: سال گذشته دو هزار و 180 نفر از مرکز مداخله در بحران بهزیستی مشاوره دریافت کردند که این رویه توانست هدایت های لازم را به افراد ارائه و از بروز پیشامدهای بعدی پیشگیری کند.

وی اضافه کرد: قطعاً یاری به افرادی که در شرف طلاق هستند ازجمله اهداف و برنامه های معین گردیده در بهزیستی است که در این راستا این سامانه راه اندازی شد تا بتوانیم با برنامه ریزی مناسب، گام های مؤثری را در راستای شناسایی عوامل طلاق و رفع کردن این معضل در جامعه برداریم.

در این نشست معاون دفتر آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور و جمعی از مسئولان استانی نیز حضور داشتند

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2488

به "سمنان به عنوان پانزدهمین استان به سامانه طلاق کشور متصل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سمنان به عنوان پانزدهمین استان به سامانه طلاق کشور متصل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید