سن طلایی برای عمل جراحی بینی چه سنی است؟

به گزارش مجله نماشو، شهریار لقمانی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی گفت: گرچه شیوع بیماری کرونا بر آمار جراحی های زیبایی بینی تاثیر داشته ولی این تاثیر شدید نبوده است.

سن طلایی برای عمل جراحی بینی چه سنی است؟

وی با اشاره به اینکه جراحی بینی در حال حاضر در کشور ما تبدیل به یک رفتار مورد قبول و یک هنجار شده است، گفت: جراحی بینی در کشور ما در حال حاضر مرز و محدودیت جنسیتی، مالی و سنی ندارد و زنان و مردان در شرایط مالی مختلف و سنین مختلف متقاضی انجام جراحی زیبایی بینی هستند.

این فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی درباره مخاطرات عمل رینوپلاستی گفت: ابتدا بهتر است خطر تعریف گردد ، اگر منظور خطر جانی است؛ ریسک و خطر جانی در این عمل بسیار پایین است و در حد اعمال کوچک الکتیو است، ولی گاهی درصد کمی از بیماران رضایت لازم را نسبت به نتیجه ظاهری جراحی زیبایی بینی ندارند ،در این مورد باید به این نکته توجه داشت که بخش بزرگی از بیماران ناراضی ، به این نکته توجه ندارند که نمی توان برای همه افراد یک نوع جراحی زیبایی بینی را انجام داد چرا که بسته به ضخامت پوست بینی و نسبتهای صورت نتیجه مورد انتظار متفاوت گردد.

وی گفت: البته باید توجه گردد که جراحی زیبایی بینی عمل سخت و پیچیده ای است که احتیاج به علم روز و تجربه کافی دارد و متقاضیان این عمل بهتر است در انتخاب جراح دقت بالا داشته باشند تا کمتر دچار نارضایتی شوند.

شهریار لقمانی درباره حداقل سن مناسب برای انجام جراحی بینی گفت: این مسئله در جوامع مختلف بر اساس میانگین سن بلوغ متفاوت است. در کشور ما پیشنهاد بیشتر جراحان پلاستیک برای دختران جهت انجام جراحی بینی حداقل 16 سال تمام و برای پسرها حداقل 18 سال تمام است.

منبع: همگردی
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1500

به "سن طلایی برای عمل جراحی بینی چه سنی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سن طلایی برای عمل جراحی بینی چه سنی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید