شارژ دامدار کارت عشایر برای تامین علوفه تا سقف 50 میلیون

به گزارش مجله نماشو، خبرنگاران/فارس مدیرکل امور عشایر استان فارس خاطرنشان کرد که دامدار کارت برای تامین علوفه مورد احتیاج دامداران تا سقف 50 میلیون تومان شارژ خواهد شد.

شارژ دامدار کارت عشایر برای تامین علوفه تا سقف 50 میلیون

روح الله بهرامی چهارشنبه 22 دی در سفر به شهرستان نورآباد و در حاشیه بازدید از اجرای طرح دامدار کارت اعلام کرد: عشایر دامدار باید در سامانه هویت گذاری کشور ثبت نام و تا 166 راس و به ازای هر راس دام سبک مبلغ 300 هزار تومان در قالب تسهیلات زنجیره با بازپرداخت یک ساله از این تسهیلات استفاده نمایند.

مدیر کل امور عشایر فارس، بهره وری و افزایش راندمان فراوری را مهمترین راهبرد سازمان امور عشایر ایران در دامداری عشایر دانست که دولت تمام قد از آن حمایت می نماید و با تامین نهاده های دامی وبا استفاده از ظرفیت اتحادیه عشایری دامداران متحرک ایرانیان دام مولد عشایر صادر و سعی بر ارتقاء توان مالی جامعه عشایری را دارد.

بهرامی با بیان اینکه خشکسالی های بی سابقه در چند سال اخیر مشکلاتی برای عشایر را در پی داشته، گفت: زندگی عشایر بستگی به طبیعت دارد و با توجه به این که 80 درصد عایدی عشایر از دامداری است بنابر این توجه جدی برنامه ریزی به این حوزه می تواند، موثر باشد.

او اضافه نمود: در این راستا سازمان امور عشایر ایران با اقداماتی از قبیل تشکیل کمیته خشکسالی در مدیریت بحران اقداماتی از قبیل خرید دام حذفی، فراهم کردن زمینه صادرات، تهیه علوفه برای دام مولد و خوراک دام، تسهیلات بانکی در قالب زنجیره گوشت قرمز و خشکسالی تخصیص به عشایر برای عشایر در نظر گرفته که یاری شایانی به عشایرمی گردد.

مدیرکل امور عشایر استان فارس با یادآوری اینکه دامداران می توانند برای تهیه دامدار کارت به بانک کشاورزی مراجعه نمایند، اعلام کرد که شارژ این کارت به تعداد دام افراد بستگی دارد و تا سقف 50 میلیون تومان برای تامین علوفه مورد احتیاج دام ها، شارژ خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 اسفند 1400 بروزرسانی: 25 اسفند 1400 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2052

به "شارژ دامدار کارت عشایر برای تامین علوفه تا سقف 50 میلیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شارژ دامدار کارت عشایر برای تامین علوفه تا سقف 50 میلیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید