شاهکاری از نقاشی که به خلق آثاری با موضوع اتفاقات روزمره و پرتره معروفیت داشت

به گزارش مجله نماشو، ایسنا/ این خبر پیرامون شاهکاری از نقاشی که به خلق آثاری با موضوع اتفاقات روزمره و پرتره معروفیت داشت، برای شما نوشته شد.

شاهکاری از نقاشی که به خلق آثاری با موضوع اتفاقات روزمره و پرتره معروفیت داشت

نیکولاس ماس نقاش عصر طلایی هلند بود که در سال 1634 میلادی به جهان آمد. او به عنوان هنرمندی شناخته می شود که اغلب صحنه های روزمره را به تصویر می کشید. او در دوره های مختلف در آمستردام و دورخت زندگی میکرد. او در دوران سکونت در آمستردام یکی از هنرآموزان رامبرانت بود و اصول اولیه به تصویر کشیدن نور و جزئیات نزدیک به واقعیت را آموخت. ماس پس از مدتی به یکی از نقاشان مطرح پرتره افراد جامعه تبدیل شد. نمونه هایی از این آثار در موزه سلطنتی هنرهای زیبای بلژیک به نمایش گذاشته شده است.

ماس در تابلو نقاشی زن جوانی که سیب پوست می کند یک صحنه آرام را به تصویر کشیده است. این تابلو نقاشی زنی را به نمایش گذاشته است که مشغول انجام کارهای خانگی است. در این تابلو نقاشی می شود به وضوح تاثیرات رامبرانت نقاش بزرگ هلندی و آموزگار ماس را مشاهده کرد. از جمله این ویژگی ها به استفاده از رنگ های گرم و استفاده ماهرانه از سایه ها میتوان اشاره کرد.

ماس به نحوی رنگهایش را برای نقاشی ترکیب میکرد که تصویر نهایی تیره باشد. او اغلب از رنگ قرمز به عنوان عنصر رابط استفاده میکرد. رنگ قرمز را در آستین های لباس دختر، گل سر، سیب ها و پارچه ای که میز را پوشانده، می توانیم ببینیم.

این تابلو نقاشی یک اثر هنری ساده و دوست داشتنی از زنی است که مشغول کار در آشپزخانه است. در نگاه اول به نظر نمی رسد که هیچ نوآوری در خلق آن بکار رفته باشد، اما واقعیت این نیست. در هنر قرن هفدهم میلادی هلند خدمتکاران اغلب مثل نقاشی زیر به تصویر کشیده می شدند؛ خدمتکاران در حالی نقاشی میشدند که بانوی خانه آنها را حین چرت زدن پیدا کرده است. خدمتکاران تنبل و نالایق از جمله موضوعات رایج نقاشی های هلندی بودند.

منبع: همگردی
انتشار: 26 مرداد 1401 بروزرسانی: 26 مرداد 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 5118

به "شاهکاری از نقاشی که به خلق آثاری با موضوع اتفاقات روزمره و پرتره معروفیت داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاهکاری از نقاشی که به خلق آثاری با موضوع اتفاقات روزمره و پرتره معروفیت داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید