شکایت مبتکر ایموجی های تنوع نژادی از اپل

به گزارش مجله نماشو، شرکت اپل بابت کپی کردن ایده تنوع نژادی در دنیای ایموجی ها یا صورتک هایی که برای بیان احساسات در ارتباطات دیجیتالی مورد استفاده قرار می گیرند، با شکایت روبرو شد.

شکایت مبتکر ایموجی های تنوع نژادی از اپل

کاترینا پاروت، یک زن آفریقایی-آمریکایی روش تحت کپی رایت خود که به کاربران اجازه می داد از بین پنج صورتک با رنگ های پوستی متفاوت معروف به iDiversicons انتخاب کنند را برای اولین بار در سال 2013 در فروشگاه برنامه اپل و در سال 2014 در آی تیونز عرضه کرد.

پاروت مدعی است مذاکرات همکاری وی با اپل پس از مجموعه دیدار هایی که در سال 2014 با دو مهندس نرم افزاری ارشد این شرکت داشت و آن ها به بررسی دقیق فناوری وی پرداختند، به نتیجه نرسید. پس از آن اپل در آوریل سال 2015 پالت انتخاب پنج رنگ پوست برای ایموجی ها را منتشر کرد و دانلود iDiversicons پاروت کاهش پیدا کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، وی در شکایتی که در دادگاه فدرال واکوی تگزاس تنظیم کرد، اپل را به نقض کپی رایت و استفاده نادرست از ایده و فناوری اش و رقابت غیرمنصفانه متهم کرد و خواستار حکم دادگاه برای ممنوع کردن استفاده اپل از کار وی و خسارت مالی بر مبنای سود اپل و ضرر مالی کسب و کارش از کپی کاری این شرکت شد. اپل در این باره اظهارنظر نکرد.

منبع: ایسنا

منبع: فرادید
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3512

به "شکایت مبتکر ایموجی های تنوع نژادی از اپل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت مبتکر ایموجی های تنوع نژادی از اپل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید