صادرات روزانه 300هزار بشکه نفت به اروپا، قرارداد فروش نفت به توتال امضا شد

به گزارش مجله نماشو، وزیر نفت از اجرای قرارداد ایران با توتال در اواخر بهمن ماه و نهایی شدن قرارداد فروش نفت به انی ایتالیا در آینده ای نزدیک اطلاع داد و گفت: فروش نفت خام ایران به اروپا تا به امروز به بیش از 300 هزار بشکه رسیده است.

صادرات روزانه 300هزار بشکه نفت به اروپا، قرارداد فروش نفت به توتال امضا شد

در سفر با تور هلند از کشور گلهای لاله دیدن کنید و آسیاب های بادی آمستردام هلند را نظاره گر باشید.

به گزارش خبرنگار مالی مجله نماشو به نقل از سایت وزارت نفت، بیژن زنگنه با اشاره به این که قرارداد فروش 160 هزار بشکه نفت خام ایران به شرکت فرانسوی توتال 16 فوریه (سه شنبه، 27 بهمن ماه) اجرایی می گردد، اظهار کرد: بر اساس قرارداد امضا شده میان شرکت ملی نفت ایران و توتال، این شرکت فرانسوی روزانه 160 هزار بشکه نفت خام ایران را خریداری می نماید.

وی در پاسخ به اینکه آیا علاوه بر قرارداد فروش نفت شرکت ملی نفت ایران و توتال، در باره زمینه حضور این شرکت فرانسوی در پروژه های نفتی نیز توافقی حاصل شده است، گفت: توتال برای حضور در میدان نفتی آزادگان جنوبی و ایران ال ان جی اظهار علاقه نموده و قرار است ایران اطلاعات لازم را برای مطالعه در اختیار این شرکت فرانسوی قرار دهد، تا آنان پیشنهادهای خود را ارائه دهند؛ بدان معنا که ما در این باره توافق ننموده ایم که کار به آنها واگذار گردد، بلکه توافق برای انجام مطالعه از سوی توتال صورت گرفته است.

انی قرارداد خرید نفت از ایران را در تهران نهایی می نماید

وزیر نفت درباره این که آیا در سفر اخیر به ایتالیا با شرکت انی قراردادی امضا شده است، اظهار کرد: در سفر به رم با شرکت ایتالیایی انی قراردادی امضا نشد، اما مقامهای این شرکت قرار است به زودی به تهران بیایند تا یک قرارداد برای خرید نفت از ایران امضا نمایند، ضمن این که این شرکت برای مشارکت در توسعه یکی از میدان های ایران ابراز علاقه نموده است که در این باره نیز مانند توتال، تفاهم خواهیم کرد.

زنگنه مقدار درخواست انی برای خرید نفت خام از ایران را روزانه 100 هزار بشکه بیان کرد و گفت: افزون بر این شرکت، پالایشگر ایتالیایی ساراس خواهان خرید روزانه 60 تا 70 هزار بشکه نفت خام از ایران است.

وی با اشاره به این که انی و ساراس هر دو پیش از تحریمها، از مشتریان اروپایی نفت خام ایران بودند، یادآور شد: تنها مقصد اروپایی نفت خام ایران در دوران تحریم، ترکیه بود که روزانه 100 هزار بشکه نفت از ایران می خرید که با قراردادهای کنونی به این میزان بیش از300 هزار بشکه در روز اضافه خواهد شد.

بدهکاران مسئله ای برای بازپرداخت بدهی ندارند

وزیرنفت درباره دریافت بدهی نفتی ایران با بیان این که هم اکنون فرآیند بازکردن حساب برای پرداخت مطالبات ایران در حال اجرا است و آنها مسئله ای برای پرداخت بدهی ندارند، توضیح داد: همه شرکتهای معتبری که از آنها طلب داریم حتی شرکت اینوک امارات منتظر باز شدن فرآیند حسابهاست که چند روزی طول می کشد تا بدهی آنها پرداخت گردد.

وی درباره پرداخت بدهی یونان نیز با اشاره به این که این کشور به دلیل ورشکستگی برای بازپرداخت بدهی، اندکی مشکل دارد، توضیح داد: این کشور قرار است بر اساس یک برنامه زمانبندی بدهی خود را پرداخت نمایند که هنوز تفاهم با آنها نهایی نشده است.

زنگنه با بیان این که شرکت هلنیک پترولیوم یونان بحثی درباره بازپرداخت بدهی ندارد، به سفر آلکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان به تهران در هفته جاری اشاره نمود و اضافه کرد: همزمان با این سفر بحثهای در این زمینه انجام خواهد شد، ضمن این که بازپرداخت این پول با بهره حقوقی اندکی به ایران پرداخت می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 14 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 755

به "صادرات روزانه 300هزار بشکه نفت به اروپا، قرارداد فروش نفت به توتال امضا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات روزانه 300هزار بشکه نفت به اروپا، قرارداد فروش نفت به توتال امضا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید