عوارض کمبود این ویتامین از پوست و مو آغاز می گردد

به گزارش مجله نماشو، بهداشت نیوز/ یکی از مهمترین فعالیت های ویتامین b8 یا اینوزیتول در بدن یاری در حفظ سیستم ایمنی و یکی از فعالان مبارزه با عفونت های بدنی است.

عوارض کمبود این ویتامین از پوست و مو آغاز می گردد

همچنین از مهمترین مواد آلی لازم برای رشد طبیعی بدن و تنظیم کارکرد درست سیستم عصبی به شمار می رود و کل این فرایند را با مشارکت در سنتز متابولیسم، چربی ها، پروتئین ها و هیدرات های کربن انجام می دهد که این سنتز و متابولیسم منتهی به فراوری گلوگز مورد احتیاج سلول است و بدین شکل سوخت و ساز سلولی تداوم می یابد.

ویتامین B8 یکی از موثرترین ویتامین ها برای حفظ عملکرد سیستم عصبی بیماران دیابتی است و با عملیاتی عجیب و فرایند لیپو تروپیک را تسهیل کرده و باعث از بین رفتن خفیف چربی اضافه مجتمع در دست و پاهای بیماران می گردد.خوشبختانه این ویتامین در بدن با وجود باکتری هایی در روده کمی ساخته می گردد که لزوم این ساخت و ساز وجود گلوگز است اما منابع آن در طبیعت فراوان است.

منبع اصلی این ویتامین؛ آجیل است. در کنار آجیل، غلات کامل و سبوس دار، تمامی مرکبات، انگور و کشمش، بادام زمینی، خانواده کلم و … می توانند تامین کننده این ویتامین باشند. عوارض کمبود این ویتامین نیز از پوست و مو آغاز می گردد، بی حالی، کرختی و سستی، سردرگمی، تهوع، استفراغ، سنتز ناکافی گلوگزی برای فعالیت سلولی، یبوست ، مسائل بینایی، اگزما و در شرایط حاد تا کما می تواند فرد را دچار کند.

منبع: همگردی
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1107

به "عوارض کمبود این ویتامین از پوست و مو آغاز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوارض کمبود این ویتامین از پوست و مو آغاز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید