فاش شدن دست پنهان آمریکا در آشوب های کشور ها در یک جلسه استماع کنگره

به گزارش مجله نماشو، دست پنهان آمریکا در به راه اندازی آشوب در کشور های جهان در یک جلسه استماع کنگره که هفته گذشته برگزار گردید فاش شد.

فاش شدن دست پنهان آمریکا در آشوب های کشور ها در یک جلسه استماع کنگره

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در جلسه استماعی که هفته گذشته با حضور مایکل پک، رئیس سازمانی که بازوی پروپاگاندای دولت آمریکا به شمار می رود نقش پنهان دولت این کشور در راه اندازی شورش در بعضی کشور های جهان آشکار شد.

مایکل پک، چند ماه پیش از سوی دونالد ترامپ به عنوان رئیس سازمان رسانه های جهانی منصوب شد و بلافاصله بعد از به عهده دریافت این سمت، اخراج بعضی از کارکنان این سازمان و رسانه های وابسته به آن مانند صدای آمریکا و رادیو آزا آسیا را شروع و بودجه بعضی از سازمان های وابسته به این سازمان پروپاگاندا را قطع کرد.

در جلسه استماع هفته گذشته، قانونگذاران دموکرات و جمهوری خواه و بعضی از دیگر میهمانان جلسه از اقدامات پک و پاکسازی های او در سازمان رسانه های جهانی انتقاد کردند. اما آنچه برای نماینده های کنگره و سایر مقا م های سازمان رسانه های جهانی در این جلسه اهمیت بیشتری داشت اقدام پک در قطع بودجه صندوق آزاد فناوری بود.

این صندوق در سال 2012 ایجاد شد و تا سال 219 بخشی از رادیو آزاد آسیا به شمار می رفت. در سال 2019، صندوق آزاد فناوری به یک سازمان مستقل و غیرانتقاعی تبدیل شد، اگرچه منابع اقتصادی آن از سوی سازمان رسانه های جهانی تأمین می شد.

در جلسه استماع کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، مقام های سابق سازمان رسانه های جهانی و عضای هیئت مدیره صندوق آزاد فناوری به نقش این صندوق در حمایت از تظاهرات در سایر کشور های جهان اشاره نمودند.

گرنت گارنر، رئیس سابق امور اقتصادی سازمان رسانه های جهانی که در ماه آگوست توسط پک اخراج شده بود در آن جلسه گفت: صندوق آزاد فناوری در بسیاری از نقاط جهان به صورت بی سر و صدا از معترضان حمایت می نماید.

کارن کورنو، یکی از اعضای صندوق آزاد فناوری هم به نقش این سازمان در یاری به آشوب ها در جهان اشاره نمود: صندوق آزاد فناوری سابقه دیرینه ای در حمایت از کوشش ها برای آزادی اینترنت درد و آماده توسعه کوشش هایش در هنگ کنگ است. این صندوق قصد داشت از آموزش های دیجیتال حمایت کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3510

به "فاش شدن دست پنهان آمریکا در آشوب های کشور ها در یک جلسه استماع کنگره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاش شدن دست پنهان آمریکا در آشوب های کشور ها در یک جلسه استماع کنگره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید