فینالیست های سه وزن دوم تعیین شدند، دو مدال طلا در انتظار ایران

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران، مسابقات مقدماتی سه وزن دوم رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی دنیا امروز در شهر اسلو نروژ پیگیری شد که در خاتمه دور مقدماتی محمدهادی ساروی و علی اکبر یوسفی در اوزان 97 و 130 کیلوگرم به ملاقات فینال راه یافتند. بعلاوه فینالیست های سه وزن دوم هم تعیین شدند که باید فردا شب برای کسب مدال طلا به میدان بروند.

فینالیست های سه وزن دوم تعیین شدند، دو مدال طلا در انتظار ایران

در وزن 60 کیلوگرم مهرداد مردانی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 11 بر 3 رضوان آرنات دارنده مدال برنز اروپا از رومانی را مغلوب کرد. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 7 بر صفر مغلوب گئورگ غریبیان قهرمان اروپا از ارمنستان شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، مردانی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 97 کیلوگرم محمدهادی ساروی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 6 بر 4 آرتور سارگسیان قهرمان زیر 23 سال اروپا از روسیه را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 9 بر 1 گئورگی ملیا از گرجستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل نیکولوز کاخلاشویلی دارنده مدال نقره اروپا از ایتالیا با نتیجه 5 بر صفر به پیروزی دست یافت و راهی ملاقات فینال شد. حریف ساروی در ملاقات پایانی الکس زوکه از مجارستان است.

در وزن 130 کیلوگرم علی اکبر یوسفی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 6 بر 1 داوید اوواسپیان از ارمنستان را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 2 بر 1 اسکار مارویک از نروژ را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این ملاقات با نتیجه 2 بر 1 از سد یاسمانی آکوستا فرناندز دارنده مدال برنز دنیا از شیلی گذشت و به ملاقات فینال راه یافت. وی در این ملاقات به مصاف زورابی گدخوری دارنده مدال برنز اروپا از روسیه می رود.

اسامی فینالیست های سه وزن دوم به توضیح زیر است:

60 کیلوگرم: ویکتور چیوبانو (مولداوی) - ژولامان شارشنبکوف (قرقیزستان)

97 کیلوگرم: محمدهادی ساروی (ایران) - الکس زوکه (مجارستان)

130 کیلوگرم: علی اکبر یوسفی (ایران) - زورابی گدخوری (روسیه)

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2272

به "فینالیست های سه وزن دوم تعیین شدند، دو مدال طلا در انتظار ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فینالیست های سه وزن دوم تعیین شدند، دو مدال طلا در انتظار ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید