لیگ ملت های والیبال 2021 ، بردی دیگر در کارنامه شاگردان آلکنو، این ایتالیا حریف ایران نبود

به گزارش مجله نماشو، تیم ملی والیبال ایران در پنجمین ملاقات خود در لیگ ملت ها به مصاف تیم ملی میزبان رفت و با نمایشی عالی حریف اروپایی را با درخشش جوانانش شکست داد.

لیگ ملت های والیبال 2021 ، بردی دیگر در کارنامه شاگردان آلکنو، این ایتالیا حریف ایران نبود

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، هفته دوم مرحله مقدماتی از سومین دوره رقابت های لیگ ملت های والیبال به میزبانی ایتالیا در حال برگزاری است. تیم ملی والیبال ایران در پنجمین بازی خود امروز از ساعت 19 مقابل ایتالیا صف آرایی کرد. ایتالیا با تیم دوم خود در لیگ ملت ها شرکت نموده است و حریف ایران در مرحله مقدماتی المپیک توکیو است.

سعید معروف، میلاد عبادی پور، صابر کاظمی، امیرحسین اسفندیار، علی اصغر مجرد، مسعود غلامی و آرمان صالحی یاران آغاز کننده الکنو برای بازی مقابل ایتالیا بودند.

ست نخست؛ 26 بر 24 به سود ایران

ملی پوشان جوان ایران آغاز خوبی در ابتدای ست نخست داشتند و فزونی را از آن خود کردند تا نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه 8 بر 4 به سود ایران همراه گردد. کار خوب ایران در دفاع فزونی 5 امتیازی را به همراه داشت تا تیم ملی 12 بر 8 پیش باشد. در ادامه دریافت ضعیف و اشتباهات ایران در سرویس اختلاف امتیاز را به عدد دو کاهش داد و دومین تایم استراحت فنی با نتیجه 16 بر 14 به سود ایران همراه شد. درخشش گابریل نیلی، پشت خط زن ایتالیا در سرویس و آبشار باعث شد کار در امتیاز 20 برابر گردد. بازی برابر طی شد و در نهایت ست نخست با فزونی 26 بر 24 به سود ایران همراه شد.

ست دوم؛ 29 بر 27 به سود ایران

ایران در ست دوم با کسب دو امتیاز متوالی پیش افتاد اما بار دیگر سرویس های خوب ایتالیا بازی را برابر 2 کرد. بازی برابر دو تیم پیش رفت و در نهایت نخستین تایم استراحت فنی با فزونی 8 بر 7 ایتالیا همراه شد. بازی برابر پیش رفت تا دومین تایم استراحت فنی نیز با یک اختلاف امتیاز و فزونی 16 بر 15 ایتالیا انتها یابد. ست دوم، بازیِ برابر ایران و ایتالیا تا امتیاز 27 ادامه داشت تا در نهایت اسپک های کاظمی و اسفندیار فزونی 29 بر 27 ایران را رقم زدند.

ست سوم؛ 25 بر 21 به سود ایتالیا

ایتالیا در ست سوم آغاز خوبی داشت و پیروز شد با نتیجه 4 بر 2 از ایران پیش بیفتد، سرویس های خوب غلامی یک بار دیگر کار را در امتیاز 5 به تساوی کشاند اما در نهایت ایتالیا نخستین تایم استراحت فنی را با نتیجه 8 بر 5 پیروز به اتمام رساند. ایتالیایی ها در ادامه اختلاف امتیاز را به عدد 3 افزایش دادند تا دومین تایم استراحت فنی نیز با نتیجه 16 بر 13 به سود میزبان همراه گردد. با آغاز بازی ایتالیایی ها فرایند امتیازگیری خود را ادامه دادند تا حساب کار 20 بر 15 به سود آنها همراه گردد، الکنو پس از اختلاف 5 امتیازی تقاضای وقت استراحت داد تا در بازی ایجاد وقفه کند. در ادامه الکنو رضا عابدینی را به جای صابر کاظمی وارد زمین کرد و سرویس های خوب عابدینی باعث شد تا اختلاف امتیاز کاهش یابد و در نتیجه کار 23 بر 20 به سود ایتالیا همراه گردد. در نهایت ست سوم با نتیجه 25 بر 21 به سود ایتالیا به انتها رسید تا کار به ست چهارم کشیده گردد.

ست چهارم؛ 25 بر 22 به سود ایران

در آغاز ست چهارم ملی پوشان جوان ایران فزونی را از آن خود کردند تا نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه 8 بر 5 به سود ایران همراه گردد. سرویس های خوب صابر کاظمی در ادامه، فرایند امتیازگیری ایران را افزایش داد تا بازی 11 بر 7 به سود ملی پوشان کشورمان ادامه داشته باشد و سرمربی تیم ملی ایتالیا مجبور به تقاضای تایم استراحت دهد. دومین تایم استراحت فنی نیز با نتیجه 16 بر 11 به سود تیم ملی ایران انتها یافت. در نهایت ست چهارم با نتیجه 25 بر 22 به سود ایران به انتها رسید تا ملی پوشان کشورمان با نتیجه سه بر یک پیروز این ملاقات شوند.

تیم ملی والیبال ایران در ششمین و آخرین بازی هفته دوم فرداشب از ساعت 22 مقابل بلغارستان صف آرایی خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2986

به "لیگ ملت های والیبال 2021 ، بردی دیگر در کارنامه شاگردان آلکنو، این ایتالیا حریف ایران نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ ملت های والیبال 2021 ، بردی دیگر در کارنامه شاگردان آلکنو، این ایتالیا حریف ایران نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید