محاکمه متهمان قتل مأمور پلیس بعد از 14 سال

به گزارش مجله نماشو، سه مرد که متهم اند 14 سال قبل، حین سرقت یک خودرو، مأمور پلیس را برای رسیدن به گنج به قتل رساندند، پایان پای میز محاکمه رفتند.

محاکمه متهمان قتل مأمور پلیس بعد از 14 سال

به گزارش شرق، این متهمان با شلیک گلوله مأمور پلیس را به شهادت رساندند و متواری شدند. بر اساس محتویات پرونده، پنجم اردیبهشت سال 84 پایدار دوم، سیروس فولادوند و یکی از همکارانش هنگام انجام مأموریت در شهریار به یک دستگاه پژو مشکوک شدند و به راننده و دو سرنشین آن دستور ایست دادند.

مأموران پلیس مدارک ماشین را از راننده ها خواستند و به بازرسی بدنی پرداختند، اما در این میان راننده جوان یک باره اسلحه کشیده و به سینه پایدار دوم فولادوند شلیک کرد. راننده خشن و دو همدستش بلافاصله سوار پژو شدند و گریختند. با شهادت سیروس فولادوند رسیدگی به پرونده آغاز شد و ردیابی متهمان فراری در دستور کار پلیس قرار گرفت. بعد از گذشت چند ماه از این ماجرا پلیس توانست رد دو نفر از متهمان را به دست آورد، اما عامل شلیک خونین که مهدی نام داشت، به مکان نامعلومی گریخته بود و پلیس نتوانست ردی از او به دست بیاورد.

14 سال از این ماجرا گذشته بود که مأموران پلیس دریافتند مهدی در یکی از شهرستان های غربی کشور مخفیانه زندگی می کند. به این ترتیب متهم را در عملیاتی ویژه بازداشت کردند. این مرد 43ساله به شلیک مرگ بار اعتراف کرد و گفت: من و دو نفر از دوستانم به باغی در شهریار می رفتیم که مأموران پلیس ایست دادند و بعد هم ما را بازرسی بدنی کردند. من به دروغ گفتم نظامی هستم و به همین دلیل اسلحه همراه دارم. وقتی مأمور پلیس می خواست اسلحه را از من بگیرد یک تیر به سمت او شلیک شد. او درباره حمل سلاح گفت: من و دوستانم به باغی در شهریار می رفتیم تا یک نفر را که مدعی بود زیرخاکی دارد، ملاقات کنیم. اسلحه متعلق به یکی از دوستان قدیمی ام به نام فرامرز بود و من از ترسم آن را امانت گرفته بودم.

متهم سپس به بازسازی صحنه جرم پرداخت و به اتهام قتل، مشارکت در سرقت مسلحانه و حمل سلاح گرم در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

در ابتدای جلسه وکیل اولیای دم درخواست قصاص را مطرح نمود و در توضیح آنچه اتفاق افتاده بود، گفت: سیروس فولادوند در زمانی که به شهادت رسید، پسر سه ماهه داشت که حالا فرزندش 15 ساله است. بعد از این ماجرا خانواده او در این سال ها آسیب های زیادی دیدند و من از طرف آنها تقاضای قصاص دارم.

سپس کننده ناجا که در دادگاه حضور داشت، گفت: با توجه به اینکه تیراندازی از فاصله نزدیک اجرا شده و متهم به صورت مستقیم به سینه مأمور پلیس شلیک کرده است، من به کنندگی از ناجا درخواست مجازات متهم را دارم. سپس مهدی که چند فقره سابقه کیفری در پرونده اش دارد، در جایگاه ویژه ایستاد و جرمش را گردن گرفت.

او گفت: آن روز به همراه منصور و سعید به پارکینگ شهریار رفتیم و پژو را از آنجا برداشتیم تا به باغی در حاشیه شهریار برویم، اما یک باره مأموران پلیس ایست دادند و درخواست مدارک کردند. من مدارک ماشین را به آنها دادم، اما سیروس فولادوند می خواست مرا بازرسی بدنی کنند. به همین دلیل به دروغ به او گفتم مأمور یک نهاد نظامی هستم و اسلحه همراه دارم. سیروس فولادوند می خواست اسلحه را از من بگیرد اما ناخواسته یک تیر از اسلحه شلیک شد. من که گیج شده بودم، بلافاصله سوار ماشین شدم و فرار کردم.

مهدی ادامه داد: قصد قتل نداشتم و اسلحه از قبل مسلح شده بود و من خبر نداشتم. او درباره فرار 14ساله اش به قضات گفت: من بعد از آن ماجرا ترسیده بودم به همین دلیل به شهرهای مختلف رفتم و زندگی مخفیانه ای را در پیش گرفتم. سپس متهم ردیف دوم که با قرار وثیقه آزاد بود، به اتهام معاونت در قتل محاکمه شد.

او گفت: من اتهام معاونت در قتل را قبول ندارم. اسلحه متعلق به یکی از دوستان مشترکمان به نام فرامرز بود که آن را در اختیار مهدی قرار داده بود. من آن شب اصلا نفهمیدم چه اتفاقی افتاد. فقط صدای شلیک گلوله را شنیدم و از شیشه عقب ماشین دیدم مأمور پلیس به روی زمین افتاده است. مهدی سوار ماشین شد و فرار کرد.

سپس کریمی ساعی، وکیل سعید، نیز که با قرار وثیقه آزاد بود و در دادگاه حاضر نشده بود، برای دفاع از موکل خود در جایگاه قرار گرفت. او گفت با توجه به اینکه موکل غایب است و در دادگاه حضور ندارد، درخواست دارم تا دادگاه رأی درخصوص موکل من صادر نکند تا او در دادگاه حاضر شود.

او گفت: من نمی دانم موکل به چه دلیل حاضر نشده است؛ اما طبق گفته هایش در پرونده او در قتل نقشی نداشته است. در پایان جلسه قضات شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران وارد شور شدند تا رأی صادر کنند.

منبع: فرارو
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3009

به "محاکمه متهمان قتل مأمور پلیس بعد از 14 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محاکمه متهمان قتل مأمور پلیس بعد از 14 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید