مرکز شتاب دهنده فناوری و نوآوری در جزیره کیش شروع به کار کرد

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران، در پی نشستی مهم با حضور دکتر انصاری لاری، قرارداد همکاری بین سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت نوآوران فناوری های همگرای شناختی، زیستی، اطلاعات و نانو (شزان) امضا شد.

مرکز شتاب دهنده فناوری و نوآوری در جزیره کیش شروع به کار کرد

بر اساس این قرارداد مرکز رشد و نوآوری جزیره کیش برای استقرار و فعالیت استارتاپ ها با ارائه خدمات طراحی، مشاوره، آموزش، پیاده سازی و راهبری توسط مرکز نوآوران فناوری های همگرای شناختی، زیستی، اطلاعات و نانو راه اندازی می گردد.

در این جلسه دکتر انصاری لاری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به جلسه مقدماتی که سه ماه پیش با حضور دبیر شورایعالی مناطق آزاد در خصوص راه اندازی مرکز رشد و نوآوری برگزار گردید گفت: با پیگیری های معاون اقتصادی سازمان این طرح همزمان با روز کیش و انعقاد قرار داد وارد فاز عملیاتی شد و ساختمانی 11 طبقه برای فعالیت این مرکز و جذب شرکت های فعال در حوزه های فناوری در نظر گرفته شده و در هر یک از طبقات این ساختمان یکی از دانشگاه های مستقر در کیش در زمینه یک موضوع خاص نسبت به فعال سازی ایده ها و شرکت های فناورانه و استارتاپ ها اقدام می نمایند.

وی در ادامه با اشاره به سوابق درخشان شرکت نوآوران فناوری های همگرای شناختی، زیستی، اطلاعات و نانو و حضور نخبگان جوان و خوش فکر در این مرکز اضافه نمود: اگر از بین صدها شرکتی که دارای ایده های نو هستند تنها 10 شرکت ایده خود را به وسیله این مرکز در کیش به کالا یا خدمات تبدیل نمایند تمامی هزینه ها و سرمایه گذاری اجرا شده در این حوزه پاسخ داده می گردد و گامی اساسی در توسعه پایدار کیش و تبدیل این جزیره به شهر هوشمند و خلاق برداشته می گردد.

لازم به ذکر است ایجاد تعاملات منطقه ای در حوزه های فناورانه با تکیه بر مزیت ها و ظرفیت های جزیره کیش از اهداف راه اندازی مرکز نوآوری در این منطقه آزاد کشور است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2872

به "مرکز شتاب دهنده فناوری و نوآوری در جزیره کیش شروع به کار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکز شتاب دهنده فناوری و نوآوری در جزیره کیش شروع به کار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید