مطهری: مربیانی که 2 ماه نمی گردد در لیگ برتر هستند نباید در مورد استاد خود حرف بزنند، داوران جوان فقط در بازی های ما تست می شوند

به گزارش مجله نماشو، مربی تیم فوتبال پیکان گفت: چون پیکان تیم بدون تماشاگری است، کمیته داوران، داوران جوان خود را در بازی های ما امتحان می نماید.

مطهری: مربیانی که 2 ماه نمی گردد در لیگ برتر هستند نباید در مورد استاد خود حرف بزنند، داوران جوان فقط در بازی های ما تست می شوند

حمید مطهری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در مورد دیدار پرحاشیه تیمش مقابل استقلال خوزستان که در جریان آن از زمین اخراج شد، گفت: بازی فوق العاده حساسی بود که کمیته داوران به مانند ما مربیان که دست به جوان گرایی می زنیم، در انتخاب داور مسابقه ما این کار را انجام داد. یک داور خام و بی تجربه قضاوت این مسابقه حساس را بر عهده گرفته بود و با قضاوت پراشتباه خود تأثیر منفی روی بازی گذاشت. البته ما مخالف جوان گرایی داوران نیستیم، اما بهتر است داوران جوان را در دیدار های نه چندان حساس امتحان نمایند.

داوران جوان فقط در دیدارهای پیکان امتحان می شوند وی با طرح این پرسش که چرا داوران جوان فقط در بازی های پیکان به کار گرفته می شوند، یادآور شد: شاید چون پیکان تیم بدون تماشاگری است، کمیته داوران، داوران جوان خود را در بازی های ما امتحان می نماید. به هرحال آنها به این فکر می نمایند که پیکان هواداری ندارد و اگر داور اشتباه کند کسی معترض نخواهد شد. تأکید می کنم که ما مخالف جوان گرایی در داوری نیستیم، بلکه اعتقادمان این است که در یک فرصت مناسب این کار انجام گردد. جو بازی ما با استقلال خوزستان واقعاً برای داور جوانی چون کمیل غلامی سنگین بود و این امر به وضوح در بازی دیده می شد. جالب اینکه داور چهارم، آقای عادل باتجربه تر از داور میدان بود.

اگر داور پنالتی می گرفت نتیجه خیلی فرق می کرد مربی پیکان با اشاره به مسائل فنی بازی نیز اظهار داشت: در نیمه اول ما کاملاً بر بازی مسلط بودیم و ضمن زدن یک گل یک بار توپ به تیر دروازه شان برخورد کرد و بار دیگر هم آل نعمه توپ را از روی خط دروازه برگرداند. در دقیقه 20 هم داور باید خطای اتفاق افتاده در محوطه جریمه حریف را پنالتی اعلام و بازیکن شان را اخراج می کرد. اگر داور این تصمیم درست را گرفته بود، نتیجه سرانجامی خیلی تفاوت داشت، مخصوصاً اینکه ما یک بر صفر هم جلو بودیم و بازی 2 بر صفر می شد. داور نه تنها پنالتی محرز را اعلام نکرد، بلکه به بازیکن ما هم کارت زرد نشان داد. فیلم مربوط به این صحنه را روی سایت باشگاه پیکان گذاشته ایم و می توانید ببینید که پنالتی چقدر محرز بود. همین اشتباه بزرگ داور آغاز نماینده جنجال های بعد بود. در نیمه دوم هم مدل سوت های داور در بازی دو تیم تأثیر کاملاً منفی گذاشت.

یزدی باید احترام جلالی را حفظ می کرد مطهری در واکنش به صحبت های داریوش یزدی در نشست خبری بعد از بازی راجع به بازی ضدفوتبال پیکان و دستورات دفاعی که از روی نیمکت این تیم به بازیکنان انتقال پیدا می کرد، گفت: متأسفانه در جریان بازی از روی نیمکت تیم استقلال خوزستان مدام به ما کنایه می زدند. آقای یزدی بهتر است حداقل دو ماه از حضورش روی نیمکت تیم لیگ برتری بگذرد و بعد به خودش اجازه دهد آن حرف ها را بزند. یزدی در اهواز دستیار دو و سوم مجید جلالی بود و خوب نیست آدم راجع به استاد خودش این طور صحبت کند. او عادت دارد که درباره تیم ها زیاد صحبت می نماید. یکبار هم درباره سپاهان صحبت نموده بود که امیر قلعه نویی عصبانی شد و گفت حق ندارد درباره سایر تیم ها صحبت کند. مربیانی که تازه وارد عرصه لیگ برتر گردیده اند نباید غیرحرفه ای رفتار نمایند.

مربیان استقلال خوزستان مرا مسخره می کردند وی در این باره توضیح داد: من لب خط به بازیکنان می گفتم فوتبال تان را بازی کنید، اما از روی نیمکت تیم حریف مرا مسخره نموده و می گفتند فوتبال؟! اگر واقعاً ما دنبال ضدفوتبال بودیم داور به حریف پنج کارت زرد نشان نمی داد در حالی که از تیم ما فقط دو نفر کارت گرفتند. همان طور که گفتم اگر داور در نیمه اول آن پنالتی و اخراج را گرفته بود شرایط خیلی فرق می کرد و با نتیجه بهتری بازی را می بردیم. بهتر است مربیان روی نیمکت به همکاران خود احترام بگذارند. بوستانی به عنوان یکی از مربیان باتجربه نفت در سرانجام بازی با من حرف زد و دلجوی کرد. به هرحال او سال هاست که در این سطح مربیگری می نماید و مربی باتجربه ای به حساب می آید.

داور مرا اخراج کرد تا توازن برقرار گردد مطهری با اشاره به صحنه اخراجش از روی نیمکت پیکان افزود: داور دو نفر را از روی نیمکت تیم استقلال خوزستان اخراج کرد و برای اینکه توازن را تا حدی برقرار نمایند یک نفر را هم از روی نیمکت ما اخراج کردند. مربیان آنها به نوعی با من کل کل می کردند و داور چهارم هم به داور میدان گفت به من کارت قرمز نشان دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2448

به "مطهری: مربیانی که 2 ماه نمی گردد در لیگ برتر هستند نباید در مورد استاد خود حرف بزنند، داوران جوان فقط در بازی های ما تست می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مطهری: مربیانی که 2 ماه نمی گردد در لیگ برتر هستند نباید در مورد استاد خود حرف بزنند، داوران جوان فقط در بازی های ما تست می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید