منع استفاده از پلاستیک در نانوایی های گرگان

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی فرمانداری گرگان، مهدی رادمهر اظهار کرد: با مشارکت تشکل های مردم نهاد، کیسه های پارچه ای جایگزین کیسه های پلاستیکی می گردد.

منع استفاده از پلاستیک در نانوایی های گرگان

وی اضافه کرد: منع استفاده از کیسه های پلاستیکی در نانوایی ها، به منظور کاهش فراوری زباله های پلاستیکی در شورای آرد و نان گرگان تصویب شد.

معاون برنامه ریزی فرمانداری گرگان توضیح داد: ازآنجایی که پلاستیک از مواد شیمیایی و پتروشیمی فراوریشده و در تماس با مواد داغ تماس اسید فراوری می نماید در طولانی مدت بسیار خطرناک و سرطان زا است.

وی در ادامه گفت: با توجه به حوزه محیط زیست در گلستان و همچنین وضعیت فراوری زباله های پلاستیکی که به شکل روزافزون انجام می گردد در شورای آرد و نان شهرستان مصوب شد تا همه نانوایی ها مکلف به استفاده نکردن از کیسه های پلاستیکی برای جابه جایی نان از سوی مشتری، شدند.

رادمهر اضافه کرد: به این منظور که هزینه جایگزینی کیسه پارچه ای به جای کیسه نانوایی بر عهده نانوایی ها نباشد، با مشارکت تشکل های مردم نهاد، کیسه های پارچه ای ارزان قیمت طراحی و آماده شده و در مراکز پخت و فروش نان در اختیار متقاضیان دریافت قرار می گیرد.

به گفته وی، سود حاصل از فروش این کیسه های پارچه ای به تشکل فراوریکننده رسیده و گامی در راستای حفظ محیط زیست هم برداشته شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2773

به "منع استفاده از پلاستیک در نانوایی های گرگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منع استفاده از پلاستیک در نانوایی های گرگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید