نقشه آمریکا برای زمینگیر کردن شرکت های فناوری چین شکست می خورد؟

به گزارش مجله نماشو، علیرغم همه مشکلاتی که غول فناوری چین در آمریکا و کشورهای متحدش دارد، یک غول مخابراتی کانادایی ابراز تمایل نموده که با هواوی همکاری کند.

نقشه آمریکا برای زمینگیر کردن شرکت های فناوری چین شکست می خورد؟

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، تنش ایالات متحده و چین در هفته های اخیر پس از آن شدت گرفت که مدیرمالی هواوی در کانادا بازداشت شد و بسیاری از متحدان ایالات متحده نیز قراردادهای مخابراتی خود در حوزه اینترنت 5G را با هواوی لغو کردند.

با همه این ها. Telus، یکی از بزرگترین شرکتهای مخابراتی کانادا، حمایت از شریک چینی خود را با وجود واکنش جهانی علیه هواوی نشان داده است. مدیر اجرایی این شرکت در خصوص این همکاری یادداشتی منتشر نموده و نوشته است: واضح است که هواوی یک شرکت معتبر و قابل اعتماد در فضای ارتباطی کانادا باقی مانده است، که توسط نوآوری های پیشرو در سطح جهانی، اقدامات جامع امنیتی و ارتقاء نرم افزارهای جدید تقویت شده است.

این شرکت یکی از سرشناس ترین شرکت های مخابراتی است که دفتر ان در ونکوور کاناداست و به طور بالقوه یک شرکت ایده آل برای توسعه اینترنت 5G است. سیستم های 5G نه تنها کیفیت اینترنت ارتقا می دهند، بلکه این تکنولوژی اتصال تلفن همراه را تقویت می نماید و به طور مهمی زمینه هایی مانند رانندگی خودران و ویدئوهای K8 نیز نقش ایفا می نماید.

مدتهاست که ایالات متحده نگران است سازندگان تجهیزات مخابراتی چین رشد نمایند و در نتیجه خطرات جاسوسی را ایجاد نمایند. با افزایش ترسها، رئیس جمهور ایالات متحده؛ دونالد ترامپ در امسال تحریم هایی را علیه هواوی و زد تی ای اعمال کرد. وال استریت ژورنال هفته گذشته گزارش داد که دادستان های فدرال ایالات متحده ممکن است علیه هواوی اقامه دعوا نموده و این شرکت ا تهم به سرقت اسرار تجاری نمایند.

با تور چین همراه شوید

تا کنون استرالیا و نیوزیلند هر دو استفاده از اجزای مخابراتی هواوی را مسدود نموده اند. بریتانیا نیز به طور رسمی هواوی را ممنوع نموده است. جالب است بدانید که کانادا نیز در کنار استرالیا، نیوزیلند، انگلستان و ایالات متحده یکی از تحریم نمایندگان اصلی هواوی بود اما به نظر می رسد طرح آمریکا برای زمینگیر کردن هواوی در کانادا مطابق انتظارات پیش نمی رود.

چین، طی ماه های گذشته با ادعاهای جاسوسی در برابر فناوری های خود روبرو شده است. مناقشات هواوی پس از آن شدت گرفت که ایالات متحده و چین در یک جنگ تجاری قفل شدند و این جدل به تمامی کشورهایی که با ایالات متحده همکاری داشتند سرایت کرد.

منبع: انتخاب
انتشار: 11 فروردین 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 148

به "نقشه آمریکا برای زمینگیر کردن شرکت های فناوری چین شکست می خورد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقشه آمریکا برای زمینگیر کردن شرکت های فناوری چین شکست می خورد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید