نماینده مجلس عراق: تصمیم خروج نیروهای آمریکایی از عراق برگشت ناپذیر است

به گزارش مجله نماشو، یکی از نمایندگان مجلس عراق با اشاره به اینکه نظامیان آمریکایی تهدیدی مستقیم علیه این کشور هستند خواهان خروج آنها در اسرع وقت شد.

نماینده مجلس عراق: تصمیم خروج نیروهای آمریکایی از عراق برگشت ناپذیر است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از المعلومه، محمد البلداوی نماینده وابسته به ائتلاف فتح عراق از نیروهای خارجی در این کشور به عنوان تهدیدی مستقیم برای امنیت کشورش یاد کرد و بر خروج این نیروها اصرار کرد.

وی اضافه کرد: وظیفه دولت کنونی این است که اقداماتی که از سوی دولت سابق در زمینه نیروهای خارجی آغاز شده است را ادامه بدهد.

وی تاکید نمود: این نیروها تهدید کننده امنیت کشور و کل منطقه هستند زیرا قصد دارند که عراق را سکویی برای حمله به کشورهای همسایه قرار دهند و این غیرقابل قبول است.

البلداوی گفت: ما خواستار زندگی در کشوری باثبات هستیم. آمریکا میخواهد که از عراق به عنوان عرصه ای برای بحران هایش بهره برداری کند.

وی ضمن تاکید بر توان نیروهای امنیتی برای تامین امنیت این کشور اضافه کرد: نیروهای امنیتی عراق توان کنترل اوضاع امنیتی و دفع هرگونه خطر تروریستی را دارند.

البلداوی ادامه داد: تصمیم خروج نیروهای خارجی از عراق برگشت ناپذیر است و این تصمیمی ملی و متعلق به همه عراقی هاست.

یادآور می گردد که با وجود مصوبه خروج نظامیان آمریکایی از عراق اما واشنگتن از خارج کردن نیروهایش طفره می رود و نه تنها نظامیانش را از عراق خارج ننموده است بلکه اقدام به تقویت پایگاه های نظامی خود با سامانه های پدافندی نموده است. این در حالی است که گروه های مقاومت عراق بر انجام عملیات علیه نظامیان آمریکایی تا زمانی که از عراق خارج نشوند، تاکید نموده اند.

جعفر الحسینی سخنگوی کتائب حزب الله عراق چند روز قبل گفت: مذاکرات با اشغالگران آمریکایی ارزشی ندارد زیرا ملت عراق تصمیم خود را درباره خاتمه دادن به حضور اشغالگران گرفته است. مقاومت عراق به فشار بر آمریکا ادامه خواهد داد و تصمیش بر خاتمه دادن به حضور اشغالگران است.

جواد الطلیباوی سخنگوی عصائب اهل الحق عراق هم در توییتی اعلام نموده بود: تصمیم قاطع از سوی مقاومت برای ادامه عملیاتش تا بیرون راندن اشغالگران آمریکایی و بستن همه پایگاه های نظامی آن در عراق گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3114

به "نماینده مجلس عراق: تصمیم خروج نیروهای آمریکایی از عراق برگشت ناپذیر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده مجلس عراق: تصمیم خروج نیروهای آمریکایی از عراق برگشت ناپذیر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید