هشدار صندوق بین المللی پول در مورد کاهش شاخص رشد اقتصادی دنیا

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران به نقل از بلومبرگ انگلیسی، صندوق بین المللی پول با اشاره به افزایش تنش های تجاری و استرس های موجود در بازارهای در حال ظهور خاطرنشان کرد که اقتصاد دنیا در حال کند شدن است و برای اولین بار در 2 سال اخیر پیش بینی خود از رشد اقتصادی دنیا را کاهش داد.

هشدار صندوق بین المللی پول در مورد کاهش شاخص رشد اقتصادی دنیا

این صندوق در اجلاس سالانه خود در بالی اندونزی، بیان کرد که پیش بینی می نماید اقتصاد دنیا سال جاری و سال آینده 3.7 درصد رشد کند. این درحالیست که 3 ماه قبل از این، پیش بینی شده بود که این میزان 3.9 درصد باشد. این اولین بار از جولای 2016 تا کنون است که صندوق بین المللی پول پیش بینی خود را کاهش می دهد.

با این حال اقتصاد دنیا همچنان در مسیر رسیدن به رشد اقتصادی ای مشابه سال قبل است که بیشترین مقدار آن از سال 2011 تا کنون بوده است. در چشم انداز جدید بازارهای مالی با افت انرژی روبرو شده اند و عملکرد خوب برخی فعالیت ها با افت بازارهای درحال ظهور، از ترکیه گرفته تا برزیل، خنثی شده است.

صندوق بین المللی پول پیش بینی رشد اقتصادی سال 2018 آمریکا را بدون تغییر بیان کرد، اما با اشاره به تاثیر جنگ تجاری، پیش بینی خود برای سال آینده را کاهش داد.

صندوق بین المللی پول بیان کرد که در صورتی که جنگ تجاری ادامه پیدا کند، می تواند تا حد قابل توجهی رشد اقتصاد دنیا را به مخاطره بیاندازد. در این گزارش تخمین زده شد در صورتی که به عملی کردن همه تهدیدات خود ادامه دهد، رشد اقتصاد دنیا در سال 2020 بیش از 0.8 درصد افت خواهد نمود و در دراز مدت 0.4 درصد پایین تر از منحنی پیش بینی شده کنونی باقی می ماند.

طبق تخمین این صندوق، در صورت تداوم جنگ تجاری میزان رشد اقتصادی چین و آمریکا در سال آینده، به ترتیب بیش از 1.6 درصد و 0.9 درصد کاهش خواهد یافت.

در گزارش جدید چشم انداز اقتصادی دنیا، رشد اقتصادی 2018 منطقه یورو هم، که در ماه جولای 2.2 درصد پیش بینی شده بود، به 2.0 درصد کاهش یافت. رشد اقتصادی بازارهای در حال ظهور هم، که در ماه جولای 4.9 درصد برآورد شده بود، حالا 4.7 درصد تخمین زده شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2699

به "هشدار صندوق بین المللی پول در مورد کاهش شاخص رشد اقتصادی دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار صندوق بین المللی پول در مورد کاهش شاخص رشد اقتصادی دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید