واکنش صالحی امیری به استعفای عارف از کمیته ملی المپیک

به گزارش مجله نماشو، حمیدرضا عارف که سال گذشته توسط سیدرضا صالحی امیری به عنوان رئیس کمیسیون صلح و ورزش انتخاب شده بود، از سمتش استعفا نموده است.

واکنش صالحی امیری به استعفای عارف از کمیته ملی المپیک

رئیس کمیته ملی المپیک امروز ضمن شرح در خصوص این اتفاق، تاکید داشت که در صورت بازگشت زمان به عقب چنین انتخابی را انجام نمی داد.

صالحی امیری در این زمینه و اینکه اصلا دلیل این انتصاب سیاسی در کمیته ملی المپیک چه بود، شرح داد.

وی گفت: ما در جایگاهی که هستیم انتخابمان سیاسی نبوده است چون دستگاه را باید حرفه ای راهنمایی کرد. عارف با جمعی از اصحاب سینما و هنر به من مراجعه کرد و گفت از 2 سال قبل پروژه ای را آغاز نموده که مربوط به صلح و زنان بود.

وی با یادآوری اینکه عارف حتی در وزارت ارشاد هم به او مراجعه داشته، ادامه داد: عارف مدعی بود می تواند این موضوع را در کمیته المپیک سازمان دهد اما هزینه ها را از بیرون تامین می نماید. به نظر ایده خوبی بود و پذیرفتم. در هیات اجرایی مطرح کردم و آنها هم پذیرفتند.

صالحی امیری افزود: وقتی عارف دید فشار روی انتصابش وجود دارد تقاضای استعفا کرد. نه موافقت کردیم نه مخالفت، اما کمیسیون تعطیل شد.

رئیس کمیته ملی المپیک همچنین در پاسخ به این سؤال که اگر به یک سال قبل بازگردید، چنین انتخابی خواهید داشت؟ گفت: خیر برای او حکم نمی زدم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 دی 1398 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 659

به "واکنش صالحی امیری به استعفای عارف از کمیته ملی المپیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش صالحی امیری به استعفای عارف از کمیته ملی المپیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید